Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS1
Okładka Bloody Roar 2: Bringer of the New Age (PS1)

Bloody Roar 2: Bringer of the New Age PS1

Druga odsłona serii bijatyk, w których uczestnicy starć potrafią transformować się w swoje zwierzęce alter ega.

Bijatyki | beat 'em up | na 2 osoby

Sony PlayStation 1
Okładka Bloody Roar 2: Bringer of the New Age (PS1)

producent: Eighting

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PS1:

30kwietnia1999

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bloody Roar 2: Bringer of the New Age to druga odsłona popularnej serii trójwymiarowych bijatyk. Podobnie jak część pierwsza, wydana na platformę PS1 produkcja wyróżnia się przede wszystkim możliwością transformowania bohaterów w ich znacznie silniejsze, zwierzęce alter ega. Tytuł został stworzony przez studio Eighting i wydany w 1999 roku przez firmę Virgin Interactive.

Mechanika

Drugi Bloody Roar na PS1 nie wprowadza drastycznych zmian do mechanizmów zabawy swojej poprzedniczki, jedynie lekko je dopracowując. Jest to typowa trójwymiarowa bijatyka systemem walki przypominająca takie produkcje jak Tekken czy Dead or Alive. Cechą szczególną tytułu jest jednak możliwość przemiany biorących udział w starciach wojowników w ich zwierzęce formy, które posiadają większy wachlarz umiejętności, mogą w ograniczonym stopniu regenerować własną energię oraz cechują się większą siłą i/lub szybkością.

Za transformację odpowiedzialny jest specjalny pasek, który napełnia się, gdy dany uczestnik pojedynku pozostaje w swojej ludzkiej formie i spada, gdy ten jako bestia otrzymuje obrażenia. Po jego całkowitym wyczerpaniu następuje przymusowy powrót do zwyczajnej postaci. Z tego powodu wybranie właściwego momentu na transformację jest bardzo istotnym elementem taktyki każdego starcia, często mającym kluczowe znaczenie dla jego wyniku.

W drugiej odsłonie serii do dyspozycji gracza oddano jedenaścioro grywalnych wojowników, z czego czworo powraca z części pierwszej – wilk Yugo, królik Alice, lew Gado oraz tygrys Long. Pośród nowych uczestników starć znaleźli się między innymi Busuzima zmieniający się w kameleona, Jenny potrafiąca przekształcać się w nietoperza oraz Shina, której alter ego to lampart.

Kwestie techniczne

Oprawa wizualna Bloody Roar 2: Bringer of the New Age stoi na wysokim poziomie. Modele postaci cieszą oczy dużą ilością detali, a bestie zostały interesująco zaprojektowane.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Gry podobne do Bloody Roar 2: Bringer of the New Age

Wymagania wiekowe Bloody Roar 2: Bringer of the New Age

12+