Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS1
Okładka Bloody Roar: Hyper Beast Duel (PS1)

Bloody Roar: Hyper Beast Duel PS1

Trójwymiarowa bijatyka, w której wojownicy potrafią transformować się w swoje zwierzęce odpowiedniki, takie jak wilk, tygrys czy królik.

Bijatyki | beat 'em up | na 2 osoby

Sony PlayStation 1
Okładka Bloody Roar: Hyper Beast Duel (PS1)

producent: Hudson Soft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

31października1997

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bloody Roar: Hyper Beast Duel to wydana na platformę PS1 pierwsza odsłona popularnej serii trójwymiarowych bijatyk, w których wojownicy potrafią transformować się w specjalne, dające im liczne dodatkowe zdolności zwierzęce formy. Opisywana produkcja została stworzona przez firmę Hudson Soft, zaś jej wydawcą na terenie Europy była firma Virgin Interactive.

Mechanika

Bloody Roar: Hyper Beast Duel na PS1 to dość typowy przedstawiciel gatunku bijatyk, w którym dwoje wojowników staje naprzeciw siebie na trójwymiarowym ringu. Walczą oni ze sobą do momentu, aż jednemu z nich wyczerpią się siły witalne. Elementem wyróżniającym produkcję firmy Hudson Soft na tle konkurencji jest specjalny pasek, który ładuje się w trakcie walki. Po jego wystarczającym zapełnieniu gracz może transformować swoją postać w odpowiadające jej zwierzęce alter ego, dysponujące większym wachlarzem ciosów, siłą i/lub szybkością od ludzkiej formy danego wojownika. Przyjmowanie obrażeń jako bestia sprawia, że wspomniany pasek ulega zmniejszeniu. Po jego całkowitym wyczerpaniu dany zawodnik powraca do zwyczajnej postaci. Ze względu na tę mechanikę, walki nabierają dodatkowego taktycznego wymiaru – wybranie właściwego momentu na zmianę formy może przesądzić o wyniku starcia.

Do dyspozycji gracza oddano osiem grywalnych postaci. Każda z nich posiada inną zwierzęcą odmianę, w którą może się transformować. Wśród tych ostatnich znajdziemy zarówno wilka, lwa czy tygrysa, jak i bardziej niecodzienne bestie pokroju kreta bądź królika.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Bloody Roar: Hyper Beast Duel na PS1 w chwili debiutu gry wyróżniała się pozytywnie na tle innych przedstawicieli bijatyk, oferując wysokiej jakości modele postaci oraz płynne animacje ruchu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Gry podobne do Bloody Roar: Hyper Beast Duel

Wymagania wiekowe Bloody Roar: Hyper Beast Duel

12+