Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPC
Okładka Virtua Fighter 2 (PC)

Virtua Fighter 2 PC

Virtua Fighter 2 to druga część cyklu zręcznościowych bijatyk 3D, rozwijanego przez firmę Sega. Gracz kieruje poczynaniami jednego z 10 mistrzów sztuk walki, uczestniczących w widowiskowych pojedynkach rozgrywanych w zróżnicowanych sceneriach.

Bijatyki | na 2 osoby

PC Windows
Okładka Virtua Fighter 2 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15września1998

15czerwca1999

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Virtua Fighter 2 to sequel bardzo popularnej gry zręcznościowej, znany wcześniej głównie z automatów. W rozgrywających się w trójwymiarowym otoczeniu walkach udział bierze dziesięciu najlepszych wojowników, mających do perfekcji opanowaną sztukę walki wręcz. W drugiej części znajdziemy dwóch nowych zawodników: Shun Di oraz Lion Rafale.

Dostępnych mamy wiele trybów gry, takich jak mistrzostwa, pojedynek, trening, ekspert, walka drużynowa, obserwacja, ranking oraz portrety. W trybie rankingowym wyświetlana jest nasza aktualna pozycja liczona na bazie skuteczności w walce z głównymi bohaterami gry. W ekspercie możemy spodziewać się znacznie trudniejszych przeciwników kierowanych przez zaawansowaną sztuczną inteligencję. W trybie walk drużynowych można wybrać trzy z pięciu dostępnych postaci i przełączać się pomiędzy nimi w czasie walki. Jako obserwator możemy przyglądać się walkom prowadzonym przez komputer, natomiast w trybie portrety przeglądać zdjęcia fighterów.

Każda z dziesięciu postaci posiada odmienne cechy i umiejętności, stosuje odmienne style walki oraz specjalne, wyuczone ciosy i ruchy, których kombinacji dostępnych jest w grze ponad 1200. Opcja gry wieloosobowej umożliwia prowadzenie walk na jednym komputerze w trybie podzielonego ekranu, lub rywalizację w sieci lokalnej oraz Internecie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 231 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 30 PLN

Wymagania wiekowe Virtua Fighter 2

12+

Wymagania sprzętowe Virtua Fighter 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 166MHz
  • 32MB RAM
  • akcelerator 3D + wykorzystuje joystick
Czy gry na wyłączność mają jeszcze rację bytu?
Czy gry na wyłączność mają jeszcze rację bytu?

wiadomość31 sierpnia 2014

Dramat jaki wybuchł wokół informacji o czasowej „ekskluzywności” Rise of The Tomb Raider dla konsol Xbox One i Xbox 360 nakłonił mnie do przemyśleń nad problemem tytułów na wyłączność. Tak naprawdę, nigdy jeszcze nie mieliśmy tak swobodnego dostępu do poszczególnych gier na tak wielu różnych platformach, a czasem po prostu o tym zapominamy.

Zobacz cztery filmy z gry Virtua Fighter 5
Zobacz cztery filmy z gry Virtua Fighter 5

wiadomość10 kwietnia 2006

Były statyczne screenshoty, teraz przyszedł czas na ruchome obrazki. Na łamach serwisu GamersHell pojawiły się przed kilkoma dniami aż cztery filmy, prezentujące w akcji najnowszą, piątą już odsłonę cyklu Virtua Fighter.

Virtua Fighter 5 na PS3 - plotki potwierdzone
Virtua Fighter 5 na PS3 - plotki potwierdzone

wiadomość20 stycznia 2006

W zeszłym tygodniu z zakamarków Internetu wyłoniła się plotka, iż Virtua Fighter 5 pojawi się na konsoli PlayStation 3. Już szykowaliśmy się do zamieszczenia tej informacji na łamach naszego serwisu, gdy z drugiej strony pojawiło się potwierdzenie, iż rzeczywiście była to tylko plotka bo ktoś coś źle zrozumiał i puścił to w obieg. Ale jak wiadomo, w każdej plotce jest ziarno prawdy, więc ...

Nowe obrazki z Virtua Fighter 5
Nowe obrazki z Virtua Fighter 5

wiadomość6 stycznia 2006

Kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia, zamieściliśmy na łamach naszego serwisu pierwsze zdjęcia z gry Virtua Fighter 5. Dziś mamy dla Was kolejną porcję miniaturowych obrazków, które jak zwykle pochodzą z wersji programu, przeznaczonej na automaty coin-op.

Znakomita grafika w Virtua Fighter 5
Znakomita grafika w Virtua Fighter 5

wiadomość20 grudnia 2005

Na przykładzie głośnej serii Virtua Fighter doskonale widać wizualny postęp, który dokonał się w elektronicznej rozrywce na przestrzeni ostatnich dwunastu lat. Słynny Yu Suzuki z zespołem zaczął w 1993 roku od kanciastych, aczkolwiek już zupełnie trójwymiarowych, postaci i wraz z wydawaniem kolejnych części cyklu systematycznie podnosił standard graficzny. Także VF5 będzie istną ucztą dla oczu.