Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPC
Okładka Virtua Fighter 2 (PC)
OkładkaVirtua Fighter 2 (PC)

Virtua Fighter 2 PC

Virtua Fighter 2 to druga część cyklu zręcznościowych bijatyk 3D, rozwijanego przez firmę Sega. Gracz kieruje poczynaniami jednego z 10 mistrzów sztuk walki, uczestniczących w widowiskowych pojedynkach rozgrywanych w zróżnicowanych sceneriach.

Bijatyki | na 2 osoby

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Virtua Fighter 2 Premiera PC

15września1998

pudełko PL

15czerwca1999

producent: Artificial Mind & Movement/Behaviour Interactive wydawca: SEGA wydawca PL: Techland

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Virtua Fighter 2

Street Fighter IV

Mortal Kombat 4

Mortal Kombat Trilogy

Virtua Fighter 2 to sequel bardzo popularnej gry zręcznościowej, znany wcześniej głównie z automatów. W rozgrywających się w trójwymiarowym otoczeniu walkach udział bierze dziesięciu najlepszych wojowników, mających do perfekcji opanowaną sztukę walki wręcz. W drugiej części znajdziemy dwóch nowych zawodników: Shun Di oraz Lion Rafale.

Dostępnych mamy wiele trybów gry, takich jak mistrzostwa, pojedynek, trening, ekspert, walka drużynowa, obserwacja, ranking oraz portrety. W trybie rankingowym wyświetlana jest nasza aktualna pozycja liczona na bazie skuteczności w walce z głównymi bohaterami gry. W ekspercie możemy spodziewać się znacznie trudniejszych przeciwników kierowanych przez zaawansowaną sztuczną inteligencję. W trybie walk drużynowych można wybrać trzy z pięciu dostępnych postaci i przełączać się pomiędzy nimi w czasie walki. Jako obserwator możemy przyglądać się walkom prowadzonym przez komputer, natomiast w trybie portrety przeglądać zdjęcia fighterów.

Każda z dziesięciu postaci posiada odmienne cechy i umiejętności, stosuje odmienne style walki oraz specjalne, wyuczone ciosy i ruchy, których kombinacji dostępnych jest w grze ponad 1200. Opcja gry wieloosobowej umożliwia prowadzenie walk na jednym komputerze w trybie podzielonego ekranu, lub rywalizację w sieci lokalnej oraz Internecie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 236 głosów czytelników.

Virtua Fighter 2 cena w dniu premiery: 30 PLN

Wymagania wiekowe Virtua Fighter 2: 12+

Virtua Fighter 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166MHz
  • 32MB RAM
  • akcelerator 3D + wykorzystuje joystick