Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPS1
Okładka Mortal Kombat 4 (PC)

Mortal Kombat 4

Czwarta odsłona popularnej serii bijatyk i jednocześnie pierwsza, w której starcia toczą się na trójwymiarowych arenach. Tytuł zachował wszystkie elementy charakterystyczne dla cyklu, na czele z brutalnymi finisherami na pokonanych przeciwnikach.

Bijatyki | na 2 osoby

Okładka Mortal Kombat 4 (PC)

wydawca: Midway Games

wydawca PL: Cenega S.A.

data premiery gry:

24cze1998

PS1

4lip1998

PC

Mortal Kombat 4 to kolejna odsłona znanej na całym świecie serii bijatyk, w której mistyczni wojownicy toczą krwawe pojedynki na śmierć i życie. To pierwszy tytuł z cyklu, w którym zastosowano trójwymiarową oprawę graficzną.

Fabuła

Czarownik Quan Chi uwalnia uwięzionego przed wiekami Shinnoka, jednego ze Starszych Bogów, który kiedyś próbował zawładnąć wszechświatem; mag chce z jego pomocą zostać władcą całego uniwersum. Świadomy rosnącego zagrożenia bóg piorunów, Raiden, wzywa na pomoc ziemskich wojowników, którzy wcześniej powstrzymali Shao Kahna. Rozpoczyna się konflikt, którego stawką są losy wszystkich żyjących istot.

Mechanika

Czwarta odsłona Mortal Kombat to bijatyka, w której wojownicy toczą brutalne pojedynki 1 na 1 na rozmaitych arenach. Wśród osiemnastu dostępnych do wyboru postaci, w tym trzech początkowo ukrytych, są zarówno te debiutujące w cyklu, jak Fujin, Jarek, Quan Chi czy Tanya, oraz te powracające z wcześniejszych części, jak Johnny Cage, Liu Kang, Raiden, Scorpion i Sub-Zero. Każdy z nich porusza się w charakterystyczny dla siebie sposób, posiada indywidualny styl walki oraz specjalne kombosy. Autorzy postanowili wrócić do korzeni i sprawdzonych pomysłów z części pierwszej. Zrezygnowali m.in. z dziwnych ataków końcowych w stylu Animality czy Babality na rzecz brutalnych i krwawych Fatality, stanowiących element charakterystyczny cyklu. Każdy z wojowników dysponuje dwoma takimi atakami. Dodatkowo na części z aren można użyć technik z wykorzystaniem elementów otoczenia.

W trakcie pojedynków postacie mogą korzystać z broni białej. Wojownicy mają charakterystyczne dla swojego stylu elementy ekwipunku, którymi mogą zadawać obrażenia. W dowolnym momencie uzbrojenie może zostać porzucone. Na arenach nie brakuje również przedmiotów do zebrania, które mogą zostać wykorzystane do atakowania wroga. Na zmiany w sposobach toczenia starć wpływa również mechanika uskoków w bok w celu unikania ciosów.

Tryby gry

Tytuł oferuje kilka trybów zabawy dla samotników, a także możliwość toczenia pojedynków z drugim graczem na wspólnym ekranie. Do dyspozycji jest m.in. moduł treningowy, gdzie można szlifować umiejętności i uczyć się morderczych kombinacji, wymagający turniej, w którym należy pokonać kolejnych oponentów w drodze na szczyt, czy tryb walk drużynowych. W nim naprzeciw siebie stają zespoły liczące cztery postacie, które walczą jedna po drugiej.

Kwestie techniczne

Mortal Kombat 4 to trójwymiarowa bijatyka utrzymana w mrocznej stylistyce. Jedną z nowości w tytule są animowane wstawki, prezentujące historie poszczególnych postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1CD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 907 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Mortal Kombat 4

16+

Wymagania sprzętowe Mortal Kombat 4

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 233MHz
  • 32MB RAM
  • akcelerator 3D
Powstaje nowy Mortal Kombat!

wiadomość10 czerwca 2010

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment zapowiedziała oficjalnie nową odsłonę cyklu Mortal Kombat. Za jej deweloping odpowiedzialna jest ekipa NetherRealm Studios (dawniej Warner Bros. Games Chicago), zarządzana przez pomysłodawcę marki, Eda Boona. Produkcja zostanie wydana na Xboksa 360 i PlayStation w 2011 roku. W Sieci opublikowany został również pierwszy zwiastun produkcji.

Więcej informacji na temat filmu Mortal Kombat
Więcej informacji na temat filmu Mortal Kombat

wiadomość10 czerwca 2010

Wczoraj mogliście obejrzeć u nas krótki, niemal ośmiominutowy film, który okazał się demonstracją kolejnej ekranizacji marki Mortal Kombat. Demonstracją, bo od jego przyjęcia zależeć będzie, czy twórcy dostaną zielone światło i produkcja pojawi się w kinach w pełnej wersji. Dziś poznaliśmy trochę więcej informacji na temat tej zajawki.

Mortal Kombat - tajemniczy filmik zapowiedzią nowej ekranizacji? [news uaktualniony]
Mortal Kombat - tajemniczy filmik zapowiedzią nowej ekranizacji? [news uaktualniony]

wiadomość9 czerwca 2010

Fani Mortal Kombat mają powody do radości. Na sieci pojawił się tajemniczy filmik, który najprawdopodobniej pochodzi z nowej ekranizacji popularnej niegdyś serii mordobić.

Nowy Mortal Kombat pod koniec 2010 roku?
Nowy Mortal Kombat pod koniec 2010 roku?

wiadomość8 marca 2010

Redakcja serwisu TRMK dotarła do szeregu plotek i niepotwierdzonych informacji poświęconych dziewiątej odsłonie cyklu bijatyk Mortal Kombat. Wynika z nich, że premiera kolejnego dzieła Eda Boona i ekipy WB Games Chicago ma szansę odbyć się pod koniec bieżącego roku, a nowe fakty na jego temat ujawnione zostaną w przyszłym miesiącu.

Filmowy Mortal Kombat powróci?
Filmowy Mortal Kombat powróci?

wiadomość27 stycznia 2010

W sieci pojawiły się plotki, że Warner Bros pracuje nad powrotem filmowej adaptacji gry Mortal Kombat, do której firma nabyła prawa w ubiegłym roku po bankructwie poprzedniego właściciela (Midway). Z wiadomości opublikowanej przez stronę Bloody Disgusting dowiadujemy się, że najwyraźniej nie chodzi o trzecią część kinowej serii a raczej całkowity „restart” marki.

PC
PS1