Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPS1
Okładka Mortal Kombat 4 (PC)
OkładkaMortal Kombat 4 (PC)

Mortal Kombat 4

Czwarta odsłona popularnej serii bijatyk i jednocześnie pierwsza, w której starcia toczą się na trójwymiarowych arenach. Tytuł zachował wszystkie elementy charakterystyczne dla cyklu, na czele z brutalnymi finisherami na pokonanych przeciwnikach.

Bijatyki | na 2 osoby | bardzo brutalne

Mortal Kombat 4 Premiera

24cze1998

PS1

4lip1998

PC

producent: Eurocom Entertainment Software wydawca: Midway Games wydawca PL: Cenega S.A.

Mortal Kombat 4 to kolejna odsłona znanej na całym świecie serii bijatyk, w której mistyczni wojownicy toczą krwawe pojedynki na śmierć i życie. To pierwszy tytuł z cyklu, w którym zastosowano trójwymiarową oprawę graficzną.

Fabuła

Czarownik Quan Chi uwalnia uwięzionego przed wiekami Shinnoka, jednego ze Starszych Bogów, który kiedyś próbował zawładnąć wszechświatem; mag chce z jego pomocą zostać władcą całego uniwersum. Świadomy rosnącego zagrożenia bóg piorunów, Raiden, wzywa na pomoc ziemskich wojowników, którzy wcześniej powstrzymali Shao Kahna. Rozpoczyna się konflikt, którego stawką są losy wszystkich żyjących istot.

Mechanika

Czwarta odsłona Mortal Kombat to bijatyka, w której wojownicy toczą brutalne pojedynki 1 na 1 na rozmaitych arenach. Wśród osiemnastu dostępnych do wyboru postaci, w tym trzech początkowo ukrytych, są zarówno te debiutujące w cyklu, jak Fujin, Jarek, Quan Chi czy Tanya, oraz te powracające z wcześniejszych części, jak Johnny Cage, Liu Kang, Raiden, Scorpion i Sub-Zero. Każdy z nich porusza się w charakterystyczny dla siebie sposób, posiada indywidualny styl walki oraz specjalne kombosy. Autorzy postanowili wrócić do korzeni i sprawdzonych pomysłów z części pierwszej. Zrezygnowali m.in. z dziwnych ataków końcowych w stylu Animality czy Babality na rzecz brutalnych i krwawych Fatality, stanowiących element charakterystyczny cyklu. Każdy z wojowników dysponuje dwoma takimi atakami. Dodatkowo na części z aren można użyć technik z wykorzystaniem elementów otoczenia.

W trakcie pojedynków postacie mogą korzystać z broni białej. Wojownicy mają charakterystyczne dla swojego stylu elementy ekwipunku, którymi mogą zadawać obrażenia. W dowolnym momencie uzbrojenie może zostać porzucone. Na arenach nie brakuje również przedmiotów do zebrania, które mogą zostać wykorzystane do atakowania wroga. Na zmiany w sposobach toczenia starć wpływa również mechanika uskoków w bok w celu unikania ciosów.

Tryby gry

Tytuł oferuje kilka trybów zabawy dla samotników, a także możliwość toczenia pojedynków z drugim graczem na wspólnym ekranie. Do dyspozycji jest m.in. moduł treningowy, gdzie można szlifować umiejętności i uczyć się morderczych kombinacji, wymagający turniej, w którym należy pokonać kolejnych oponentów w drodze na szczyt, czy tryb walk drużynowych. W nim naprzeciw siebie stają zespoły liczące cztery postacie, które walczą jedna po drugiej.

Kwestie techniczne

Mortal Kombat 4 to trójwymiarowa bijatyka utrzymana w mrocznej stylistyce. Jedną z nowości w tytule są animowane wstawki, prezentujące historie poszczególnych postaci.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1CD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 918 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Mortal Kombat 4: 16+

Mortal Kombat 4 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 233MHz
  • 32MB RAM
  • akcelerator 3D
PC
PS1