Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPSPPSVPS3
Okładka Fighting Force (PC)

Fighting Force

Metal Fist (1997)

Zrealizowana w perspektywie trzecioosobowej "chodzona" bijatyka, opracowana przez twórców Tomb Raidera - studio Core Design. W grze wcielamy się w jedną z czterech postaci, próbujących powstrzymać knowania szalonego Dr Zenga.

Bijatyki | TPP | beat 'em up | PSOne Classics

Okładka Fighting Force (PC)

data premiery gry:

18paź1997

PC

25lis2009

PS3 PSP

28sie2012

PSV

Fighting Force (znana także w Japonii jako Metal Fist) to zrealizowana w perspektywie trzecioosobowej, dynamiczna „chodzona” bijatyka, wydana pierwotnie na komputery PC oraz konsole PlayStation i Nintendo 64. Za jej powstanie odpowiada ekipa studia Core Design – twórców kultowego Tomb Raidera oraz popularnych zwłaszcza na komputerach Amiga gier Dragonstone i Heimdall. Co ciekawe, produkcja była tworzona pierwotnie jako czwarta część cyklu Streets of Rage na konsolę Saturn, jednakże Sega wycofała się z tego przedsięwzięcia.

Fabuła gry obraca się wokół postaci Dr Zenga – wpływowego funkcjonariusza agencji rządowej i jednocześnie znanego ze swych radykalnych poglądów profesora teologii. Zgodnie z jego przewidywaniami, wszystkie znaki na niebie wskazują na rychły koniec świata. Kiedy jednak nadchodzi Millennium i nic się nie dzieje, przepełniony wściekłością Zeng postanawia wprowadzić w życie plan awaryjny. Wkrótce przy pomocy tysięcy zwolenników w kołach wojskowych i mafijnych, zaczyna sam organizować totalną apokalipsę. Działaniom naukowca sprzeciwia się jedna z asystentek w laboratorium Zenga. Bohaterka decyduje się położyć kres machinacjom swojego szefa i szuka sprzymierzeńców, by powstrzymać jego knowania. Teraz los świata spoczywa w ich rękach.

Fighting Force to w sumie dwadzieścia pięć poziomów wypełnionych bijatyką i akcją, rozgrywającą się m.in. na ulicach miasta, w supermarkecie, a nawet w metrze. Akcja gry jest liniowa, choć w niektórych momentach rozgrywki możemy wybrać jedną z dostępnych dróg. Gracz kieruje poczynaniami jednej z czterech postaci, z których każda kieruje się nieco innymi motywacjami. Apokaliptycznym planom diabelskiego Dr Zenga próbują przeciwstawić się: Hawk Manson (lat 26), Ben „Smasher” Jackson (lat 58), Mace Daniels (lat 21) oraz Alana McKendricks (lat 17). Każdy z bohaterów cechuje się rzecz jasna swoimi własnymi zaletami i wadami, a także unikalnym ciosem specjalnym, który odbiera przeciwnikom znaczną część energii. Oprócz używania pięści, bohaterowie mogą też w walce wykorzystywać elementy otoczenia, takie jak ławki, butelki, kosze na śmieci, a nawet części samochodów.

Środowisko gry jest w pełni trójwymiarowe i zapełnia całkowitą swobodę ruchu we wszystkich kierunkach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 303 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

Wymagania wiekowe Fighting Force

12+

Wymagania sprzętowe Fighting Force

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 166MHz, 32MB RAM, karta grafiki 4 MB, Windows 95

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

Wykorzystuje: PlayStation Network

PlayStation Portable

PlayStation Portable

Wykorzystuje: PlayStation Network

PlayStation Vita

PlayStation Vita

Wykorzystuje: PlayStation Network

PC
PS3
PSP
PSV