Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOXPS2PC
Okładka State of Emergency (XBOX)

State of Emergency

Niezwykle brutalna gra akcji. Istotą samej rozgrywki jest krwawa walka uliczna głównego bohatera prowadzonego przez gracza z licznymi osobnikami pracującymi dla potężnej korporacji, która przejęła kontrolę nad krajem i sprawuje nad nim niepodzielną autorytatywną władzę.

Akcji | TPP

Okładka State of Emergency (XBOX)

data premiery gry:

12lut2002

PS2

26mar2003

XBOX

21sie2003

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

State of Emergency to bardzo brutalna gra akcji zrealizowana przez studio VIS Entertainment i firmę Rockstar Games znaną ze słynnej serii gier Grand Theft Auto. Istotą samej rozgrywki jest niezwykle krwawa walka uliczna głównego bohatera prowadzonego przez gracza z licznymi osobnikami pracującymi dla potężnej korporacji, która przejęła kontrolę nad krajem i sprawuje nad nim niepodzielną autorytatywną władzę. Możemy grać jednym z pięciu dostępnych w State of Emergency członków ruchu oporu - Roy MacNeil (Mack), Anna Price (Libra), Hector Soldado (Spanky), Eddy Raymonds (Bull), Ricky Trang (Phreak). Każdy z nich jest inny, posiada swoje słabe i mocne strony, swoje indywidualne ruchy, wygląd, itp. Każdy też ma swą historię i powód dla którego zdecydował się walczyć z korporacją.

Łącznie autorzy przygotowali sporą liczbę, bo aż 118, misji do przejścia o szerokim zakresie celów do osiągnięcia, począwszy od ochrony wyznaczonych osób przed atakami, aż po zabijanie określonych osób. Akcja rozgrywa się w pełni trójwymiarowym, interaktywnym środowisku (cztery główne lokacje: Centrum Handlowe, Chinatown, East Side oraz Centrala Korporacji) i podobnie jak w serii GTA, mamy ogromną swobodę w poruszaniu się po otaczającym nas świecie – możemy pójść gdzie chcemy, zaatakować kogo chcemy, czy zniszczyć to co chcemy. W naszym otoczeniu nieustannie znajdują się ludzie, w tym zwykli obywatele, członkowie gangów ulicznych oraz najemnicy korporacji (niekiedy na ekranie widzimy ponad 250 osób jednocześnie). W walce wykorzystać możemy gołe pięści, pałkę, pistolet, Uzi, AK47, M16, miotacz płomieni, wyrzutne rakiet, koktajle Molotova, czy inne śmiercionośne narzędzia. Naturalnie jak przystało na produkcję tego typu, nie zapomniano tu o różnych atakach specjalnych oraz o gadżetach (tzw. Power Up), w tym między innymi: kamizelka kuloodporna czy nieorganiczna amunicja.

State of Emergency poza trybem jednoosobowym oferuje również rozgrywkę wieloosobową w kilku trybach: Deathmatch, Kaos, Last Clone Standing oraz Survivor.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 4 / 10 na podstawie 162 głosów czytelników.

Gry podobne do State of Emergency

Klasyfikacja PEGI State of Emergency

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe State of Emergency

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 700MHz
  • 128MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
State of Emergency 2 ma już wydawcę

wiadomość22 sierpnia 2005

Kwietniowe zamknięcie studia VIS Entertainment nie wpłynęło znacząco na opóźnienie prac nad drugą odsłoną cyklu State of Emergency. Kilka tygodni później projekt przejęła firma DC Studios, która postanowiła grę dokończyć. Wciąż jednak nieznany był wydawca programu, gotowy do dystrybucji programu na rynku elektronicznej rozrywki. Aż do teraz...

Zamknięto studio VIS Entertainment

wiadomość11 kwietnia 2005

Brytyjski magazyn MVC poinformował w piątek, że szkockie studio VIS Entertainment zakończyło działalność. Zamknięto zlokalizowane w mieście Dundee biuro i zawieszono wszystkie prace nad projektowanymi przez wspomnianą wyżej firmę grami.

Premiera State of Emergency 2 przeniesiona na 2005 rok
Premiera State of Emergency 2 przeniesiona na 2005 rok

wiadomość18 sierpnia 2004

Odkąd koncern BAM! Entertainment w lutym tego roku nabył studio developerskie VIS Entertainment i tym samym prawa do wydania drugiej odsłony State of Emergency, jakoś niewiele słychać o produkcji tej gry. Do sieci przedostają się szczątkowe informacje a jakby tego było mało, zapowiadana już od dawno premiera ciągle się opóźnia.

VIS znajdzie się „pod strzechami” Bam Entertainment

wiadomość19 lutego 2004

Korporacja wydawnicza Bam Entertainment poinformowała o zatwierdzeniu wszystkich warunków wstępnej umowy, na mocy której przejmie (oraz zacznie wspierać finansowo, technicznie, etc.) szkockie studio developerskie VIS Entertainment - twórców kontrowersyjnej gry State of Emergency, sprzedanej w nakładzie wynoszącym ponad 1 milion egzemplarzy.

State of Emergency 2 w produkcji

wiadomość15 października 2003

Po dość dużym sukcesie pierwszej części gry State of Emergency (milion sprzedanych egzemplarzy) korporacja VIS Entertainment we współpracy z firmą Rockstar Games (seria Grand Theft Auto) podjęła decyzję o rozpoczęciu developingu drugiej odsłony rzeczonego tytułu. Pełna wersja State of Emergency 2 ukończona zostanie najprawdopodobniej pod koniec roku 2004. Zaś platformy, na jakie jest ona przewidziana to: komputery klasy PC oraz konsole Sony PlayStation 2 i Microsoft Xbox.

PC
XBOX
PS2