Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS2XBOX
Okładka Crime Life: Gang Wars (PC)

Crime Life: Gang Wars

Gra akcji, w której wydarzenia ukazane są z perspektywy trzeciej osoby. Wcielamy się w młodego członka gangu o wielkich ambicjach. Zabawa sprowadza się do widowiskowych bójek.

Akcji | TPP | gangsterskie

Okładka Crime Life: Gang Wars (PC)

data premiery gry:

11lis2005

PC PS2 XBOX

Crime Life: Gang Wars to dynamiczna gra akcji/TPP, w której gracze mogą odczuć prawdziwy klimat współczesnych, gangsterskich porachunków w wirtualnym mieście Grand Central City. Na obszarze tejże metropolii o szacunek na ulicach, wpływy i dominację walczą cztery gangi: Outlawz, Head Hunterz, Pogue Mahones oraz KYC. Jeszcze kilka lat temu największe znaczenie miał ten pierwszy gang, prowadzony przez „Big Doga”, jednak po ostrych walkach na pozycję lidera wśród przestępczych organizacji w Grand Central City wskoczył Head Hunterz z bezlitosnym, pozbawionym skrupułów Justissem. Rany po ówczesnych starciach nie zdążyły zagoić się na dobre, gdy w powietrzu zawisł kolejny konflikt...

Gracze wcielają się w postać Tre'a, młodego stażem i wiekiem członka gangu Outlawz, którego marzeniem jest stać się kimś na ulicach, zyskać ogólny szacunek wśród swoich braci oraz wrogów. Bez wahania zdecyduje się wziąć udział w ulicznych wojnach, jednak wciąż pamięta, że w czasie walki przetrwają tylko najsilniejsi. Na końcu jego ulicznej wędrówki czeka zaś Justiss, którego pokonanie przywróci w metropolii dawny ład.

Aby doprowadzić historię Tre'a do końca, przyjdzie nam stoczyć niezliczoną ilość pojedynków na terenie Grand Central City. Walka wręcz stoi tutaj na porządku dziennym, w miarę postępów odblokowujemy coraz to nowsze ciosy i combosy, jakie pozwalają się jeszcze szybciej rozprawiać z rywalami. Podczas bijatyki możemy także używać rozmaitych, znalezionych przedmiotów (pałki, butelki, broń, metalowe rurki), wykorzystywać inne elementy otoczenia (śmietniki), itd. – wszystko, byleby tylko nasz oponent został pokonany. Tylko w niektórych misjach grający działają w pojedynkę. Zazwyczaj w pobliżu Tre znajdują się kompani z jego gangu i razem z nim podejmują starania o odzyskanie szacunku w mieście. Warto zaznaczyć, że fabuła rozwija się podobnie jak w innych produkcjach tego typu. Na początku jesteśmy zwykłym chłopcem na posyłki i wykonujemy praktycznie nic nieznaczące zadania, z czasem nasza rola w gangu rośnie, podczas bitew stajemy w pierwszych szeregach, by w końcu stać się jego jedynym liderem. Oprócz starć z konkurencyjnymi gangami, ważne są też potyczki z policją, która może zatrzymać i osadzić w więzieniu naszych podopiecznych, ograniczając tym samym możliwości działania gangu.

Opisywany tytuł posiada mocno undergroundowy klimat. Ciasne zaułki, speluny, wszechobecny brud, graffiti na ścianach, blokowiska, mrok w jakim starają się ukryć członkowie gangu, ich stroje, etc. - te elementy prezentują się znakomicie. Równie solidnie wyglądają modele postaci, animacje ruchów, walki i ogólnie otoczenia, w jakim przychodzi poruszać się graczom. W prawym, górnym rogu ekranu dostępna jest mini-mapa z zaznaczonym obszarem miasta, w górnej części monitora można także znaleźć szereg pasków odpowiedzialnych za współczynniki Tre'a (zdrowie, itp.). Wirtualne gangsterskie porachunki uprzyjemnia klimatyczna ścieżka dźwiękowa, składająca się głównie z utworów hip-hopowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 1303 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Crime Life: Gang Wars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Crime Life: Gang Wars

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 128MB (Geforce 5700 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows 2000/XP
Crime Life: Gang Wars - recenzja gry
Crime Life: Gang Wars - recenzja gry

Recenzja 12 stycznia 2006, 12:55

W przypadku rozgrywania niektórych misji istnieje możliwość wypełniania celów dodatkowych. Niestety, są one mizernie nagradzane, przez co najczęściej nie zwraca się na nie uwagi, tym bardziej iż subquesty wymagają przeważnie wykonywania dość trudnych czynności. W jednym z etapów musimy na przykład przedostać się do willi pewnego mafioza, unikając jednocześnie kontaktów z policją.

PC
PS2
XBOX