Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOXPS2PC
Okładka Crime Life: Gang Wars (XBOX)
OkładkaCrime Life: Gang Wars (XBOX)

Crime Life: Gang Wars

Gra akcji, w której wydarzenia ukazane są z perspektywy trzeciej osoby. Wcielamy się w młodego członka gangu o wielkich ambicjach. Zabawa sprowadza się do widowiskowych bójek.

Akcji | TPP | gangsterskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crime Life: Gang Wars Premiera

11lis2005

PC PS2 XBOX

Crime Life: Gang Wars to dynamiczna gra akcji/TPP, w której gracze mogą odczuć prawdziwy klimat współczesnych, gangsterskich porachunków w wirtualnym mieście Grand Central City. Na obszarze tejże metropolii o szacunek na ulicach, wpływy i dominację walczą cztery gangi: Outlawz, Head Hunterz, Pogue Mahones oraz KYC. Jeszcze kilka lat temu największe znaczenie miał ten pierwszy gang, prowadzony przez „Big Doga”, jednak po ostrych walkach na pozycję lidera wśród przestępczych organizacji w Grand Central City wskoczył Head Hunterz z bezlitosnym, pozbawionym skrupułów Justissem. Rany po ówczesnych starciach nie zdążyły zagoić się na dobre, gdy w powietrzu zawisł kolejny konflikt...

Gracze wcielają się w postać Tre'a, młodego stażem i wiekiem członka gangu Outlawz, którego marzeniem jest stać się kimś na ulicach, zyskać ogólny szacunek wśród swoich braci oraz wrogów. Bez wahania zdecyduje się wziąć udział w ulicznych wojnach, jednak wciąż pamięta, że w czasie walki przetrwają tylko najsilniejsi. Na końcu jego ulicznej wędrówki czeka zaś Justiss, którego pokonanie przywróci w metropolii dawny ład.

Aby doprowadzić historię Tre'a do końca, przyjdzie nam stoczyć niezliczoną ilość pojedynków na terenie Grand Central City. Walka wręcz stoi tutaj na porządku dziennym, w miarę postępów odblokowujemy coraz to nowsze ciosy i combosy, jakie pozwalają się jeszcze szybciej rozprawiać z rywalami. Podczas bijatyki możemy także używać rozmaitych, znalezionych przedmiotów (pałki, butelki, broń, metalowe rurki), wykorzystywać inne elementy otoczenia (śmietniki), itd. – wszystko, byleby tylko nasz oponent został pokonany. Tylko w niektórych misjach grający działają w pojedynkę. Zazwyczaj w pobliżu Tre znajdują się kompani z jego gangu i razem z nim podejmują starania o odzyskanie szacunku w mieście. Warto zaznaczyć, że fabuła rozwija się podobnie jak w innych produkcjach tego typu. Na początku jesteśmy zwykłym chłopcem na posyłki i wykonujemy praktycznie nic nieznaczące zadania, z czasem nasza rola w gangu rośnie, podczas bitew stajemy w pierwszych szeregach, by w końcu stać się jego jedynym liderem. Oprócz starć z konkurencyjnymi gangami, ważne są też potyczki z policją, która może zatrzymać i osadzić w więzieniu naszych podopiecznych, ograniczając tym samym możliwości działania gangu.

Opisywany tytuł posiada mocno undergroundowy klimat. Ciasne zaułki, speluny, wszechobecny brud, graffiti na ścianach, blokowiska, mrok w jakim starają się ukryć członkowie gangu, ich stroje, etc. - te elementy prezentują się znakomicie. Równie solidnie wyglądają modele postaci, animacje ruchów, walki i ogólnie otoczenia, w jakim przychodzi poruszać się graczom. W prawym, górnym rogu ekranu dostępna jest mini-mapa z zaznaczonym obszarem miasta, w górnej części monitora można także znaleźć szereg pasków odpowiedzialnych za współczynniki Tre'a (zdrowie, itp.). Wirtualne gangsterskie porachunki uprzyjemnia klimatyczna ścieżka dźwiękowa, składająca się głównie z utworów hip-hopowych.

Tryb gry: single player  

Nośnik: DVD

Ocena użytkowników: 1,9 / 10 na podstawie 1304 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Crime Life: Gang Wars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Crime Life: Gang Wars Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 128MB (Geforce 5700 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows 2000/XP
PC
PS2
XBOX