Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS1PC
Okładka Battle Arena Toshinden (PS1)
OkładkaBattle Arena Toshinden (PS1)

Battle Arena Toshinden

Trójwymiarowa bijatyka, w której gracze spotykają się na wytyczonych, trójwymiarowych arenach, tocząc ze sobą pojedynki przy użyciu broni i rozmaitych ataków specjalnych. Tłem rozgrywki jest legendarny turniej Toshinden, zorganizowany przez tajemniczego sponsora imieniem Gaia.

Bijatyki | TPP

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battle Arena Toshinden Premiera

9wrz1995

PS1

22kwi1996

PC

producent: Tamsoft wydawca: Funsoft

Gry podobne do Battle Arena Toshinden

Samurai Shodown 2

Tekken 3

Mortal Kombat Trilogy

Battle Arena Toshinden to trójwymiarowa bijatyka, w której gracze toczą ze sobą pojedynki na specjalnych arenach, wykorzystując właściwe sobie bronie. Tytuł jest pierwszą znaną w szerokim świecie produkcją japońskiego studia Tamsoft. Ukazał się pierwotnie na konsolach Sony PlayStation, Sega Saturn oraz Nintendo Game Boy.

Fabuła

Fabuła gry opowiada o losach ośmiu podróżujących wojowników, którzy wiedzeni przeznaczeniem spotykają się w legendarnym turnieju Toshinden, zorganizowanym przez tajemniczego sponsora imieniem Gaia, pod egidą tajnej organizacji, znanej jako Secret Society. Każdy z wojowników kieruje się swoją własną motywacją: jedni walczą dla sławy, inni celem pomszczenia bliskich osób. Pewne jest jednak, że uczestnictwo w zawodach na zawsze zmieni ich życie.

Mechanika

W grze występuje ośmioro grywalnych bohaterów, pochodzących z różnych miejsc świata, takich jak Japonia, Chiny, Rosja, Szkocja czy Francja. Każdy z nich ma oczywiście swoją własną historię, dedykowany zestaw ciosów oraz ulubioną broń, którą posługuje się w walce. Na uwagę zasługują szczególnie tzw. ataki desperackie, bardzo trudne do wykonania, ale potrafiące odebrać przeciwnikowi niemal całą energię. Potyczki rozgrywane są na w pełni trójwymiarowych arenach, z których spadnięcie wiąże się z automatyczną porażką. W toku rozgrywki gracze mogą odblokować także postacie ukryte, w tym m.in. sponsora zawodów imieniem Gaia oraz bossa Sho Shinjo – zwycięzcę poprzedniego turnieju Toshinden.

Kwestie techniczne

Battle Arena Toshinden jest jedną z pierwszych bijatyk pozwalających na poruszanie się w promieniu pełnych 360 stopni oraz atak pod dowolnym kątem.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Wymagania wiekowe Battle Arena Toshinden: 12+

Battle Arena Toshinden Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 486 DX2/66 MHz
  • 8 MB RAM
  • DOS
PC
PS1