Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS1
Okładka Soul Blade (PS1)
OkładkaSoul Blade (PS1)

Soul Blade PS1

Trójwymiarowa bijatyka wydana przez producenta serii Tekken, Namco. Soul Blade koncentruje się na widowiskowych walkach na miecze oraz inną broń białą.

Bijatyki | beat 'em up | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Soul Blade Premiera PS1

1stycznia1997

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Soul Blade

Tekken 3

Mortal Kombat 4

Battle Arena Toshinden

Soul Blade (pierwotnie wydany w Japonii pod tytułem Soul Edge) na PS1 to trójwymiarowa bijatyka wydana przez firmę Namco (obecnie Namco Bandai). Tytuł ten koncentruje się na widowiskowych starciach między wojownikami korzystającymi z najróżniejszych typów broni białej. Popularność produkcji doprowadziła do stworzenia całej serii gier Soulcalibur.

Fabuła

Historia gry opowiada o dzielnych wojownikach, którzy przemierzają świat w poszukiwaniu Soul Edge’a, legendarnego miecza, dającego dzierżącej go osobie wielką siłę. Przez lata bardzo wielu próbowało go zdobyć, ale udawało się to tylko nielicznym. Jedni pragną go dla potęgi, inni chcą za jego pomocą zemścić się za doznane krzywdy. Niektórzy wierzą, że pomoże im on czynić dobro, są też tacy, którzy chcą zniszczyć oręż, uważając, że przesycony jest złem.

Mechanika

Wydana na PS1 wersja gry jest w pełni trójwymiarową bijatyką, w której do walki staje dwoje wyposażonych w broń białą wojowników. Postacie mogą poruszać się po arenach we wszystkich płaszczyznach, lecz pola walki mają ograniczony rozmiar. Otacza je przepaść lub woda, wpadnięcie do których kończy się natychmiastową przegraną – bez względu na stan pasku życia.

System walki pod względem płynności ruchów postaci przypomina inną popularną serię bijatyk stworzonych przez Namco, Tekken. W Soul Blade poszczególne przyciski nie odpowiadają jednak za różne kończyny wojowników, a odpowiednio za poziomy i pionowy atak bronią, kopniak oraz blokowanie. Postacie posiadają szeroki wachlarz różnorodnych ataków, dodatkowo mogą dzierżyć różniący się statystykami oręż.

Istotną cechą charakterystyczną gry jest pasek wytrzymałości broni, który ulega skróceniu za każdym razem, gdy gracz blokuje ciosy wroga albo wykonuje najpotężniejsze ataki. Gdy odporność oręża zostanie zredukowana do zera, ten roztrzaskuje się i jego posiadacz zmuszony zostaje kontynuować starcie, polegając wyłącznie na sile swoich rąk.

Tryby rozgrywki

Oprócz standardowych dla gatunku trybów rozgrywki takich jak Arcade Mode czy Survival Mode, Soul Blade na PS1 posiada specjalny tryb fabularny Edge Master Mode. W trybie tym wybrana przez gracza postać podróżuje po świecie gry w poszukiwaniu Soul Edge’a, stopniowo poznając kolejne fragmenty historii, tocząc zacięte boje oraz zdobywając nowe rodzaje broni.

Kwestie techniczne

Soul Blade w chwili wydania był jednym z najładniejszych tytułów na rynku, imponując dokładnie wymodelowanymi postaciami oraz bogatymi w detale tłami. Uznanie krytyków i graczy zyskała także wypełniona orientalnymi akcentami ścieżka dźwiękowa.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 5 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Soul Blade: 12+