Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSPX360
Okładka Battlezone (2008) (PSP)
OkładkaBattlezone (2008) (PSP)

Battlezone (2008)

Battlezone to remake klasycznej gry akcji z 1980 roku, która została wyprodukowana przez Atari. Po 26 latach od tamtego wydarzenia, ta sama firma postanowiła przenieść potyczki futurystycznych czołgów na platformę PlayStation Portale.

Zręcznościowe | FPP | science fiction | czołgi

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battlezone (2008) Premiera

31paź2006

PSP

16kwi2008

X360

Gry podobne do Battlezone (2008)

Bounty Hounds

Final Armada

Xyanide Resurrection

Battlezone to remake klasycznej gry akcji z 1980 roku, która została wyprodukowana przez Atari. Po 26 latach od tamtego wydarzenia, ta sama firma postanowiła przenieść potyczki futurystycznych czołgów na platformę PlayStation Portale. Tym razem jednak za produkcję programu odpowiada inne studio – Paradigm Entertainment.

W Battlezone przenosimy się w odległą przyszłość, gdzie klasyczne czołgi zastąpiły unoszące się nad ziemią i uzbrojone po zęby poduszkowce. Siadając za sterami jednego z nich otrzymujemy zadanie wyeliminowania konkurentów, którzy oczywiście nie pozostają bierni na nasze ataki i próbują zmieść nas z powierzchni ziemi. Specjalnie zaprojektowane areny pozwalają na odwiedziny najodleglejszych zakątków globu. Walki toczą się m.in. w zrujnowanym i opuszczonym przez ludzi rosyjskim mieście, chińskiej dżungli, zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych skalistych kanionach, lodowej pustyni na Antarktydzie, a także w malowniczo położonych terenach na Wyspach Kanaryjskich.

Battlezone proponuje graczom zabawę w pojedynkę, ale należy pamiętać, że gra została przygotowana przede wszystkim z myślą o potyczkach w trybie multiplayer, co umożliwia połączenie WiFi (maksymalnie cztery osoby naraz). Autorzy przygotowali sześć wariantów zmagań: Deathmatch, Capture the Flag, Team Deathmach, Hotzone, Knockout i Fox & Hound. Wygrywając kolejne pojedynki zdobywamy nowe bronie, pojazdy i liczne urządzenia dodatkowe, które posłużą nam do stworzenia z czołgów prawdziwych maszyn siejących zagładę.

Każdy użytkownik Battlezone może udać się na oficjalną stronę gry i za pomocą dostępnego tam edytora plansz, szybko zbudować nowe areny. Gotowe mapy wrzucamy na konsolę za pośrednictwem kabla podłączonego do portu USB.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Battlezone (2008)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Battlezone (2008) Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PSP
X360