Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360PSP
Okładka Battlezone (2008) (X360)

Battlezone (2008)

Battlezone to remake klasycznej gry akcji z 1980 roku, która została wyprodukowana przez Atari. Po 26 latach od tamtego wydarzenia, ta sama firma postanowiła przenieść potyczki futurystycznych czołgów na platformę PlayStation Portale.

Zręcznościowe | FPP | science fiction | czołgi

Okładka Battlezone (2008) (X360)

data premiery gry:

31paź2006

PSP

16kwi2008

X360

Battlezone to remake klasycznej gry akcji z 1980 roku, która została wyprodukowana przez Atari. Po 26 latach od tamtego wydarzenia, ta sama firma postanowiła przenieść potyczki futurystycznych czołgów na platformę PlayStation Portale. Tym razem jednak za produkcję programu odpowiada inne studio – Paradigm Entertainment.

W Battlezone przenosimy się w odległą przyszłość, gdzie klasyczne czołgi zastąpiły unoszące się nad ziemią i uzbrojone po zęby poduszkowce. Siadając za sterami jednego z nich otrzymujemy zadanie wyeliminowania konkurentów, którzy oczywiście nie pozostają bierni na nasze ataki i próbują zmieść nas z powierzchni ziemi. Specjalnie zaprojektowane areny pozwalają na odwiedziny najodleglejszych zakątków globu. Walki toczą się m.in. w zrujnowanym i opuszczonym przez ludzi rosyjskim mieście, chińskiej dżungli, zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych skalistych kanionach, lodowej pustyni na Antarktydzie, a także w malowniczo położonych terenach na Wyspach Kanaryjskich.

Battlezone proponuje graczom zabawę w pojedynkę, ale należy pamiętać, że gra została przygotowana przede wszystkim z myślą o potyczkach w trybie multiplayer, co umożliwia połączenie WiFi (maksymalnie cztery osoby naraz). Autorzy przygotowali sześć wariantów zmagań: Deathmatch, Capture the Flag, Team Deathmach, Hotzone, Knockout i Fox & Hound. Wygrywając kolejne pojedynki zdobywamy nowe bronie, pojazdy i liczne urządzenia dodatkowe, które posłużą nam do stworzenia z czołgów prawdziwych maszyn siejących zagładę.

Każdy użytkownik Battlezone może udać się na oficjalną stronę gry i za pomocą dostępnego tam edytora plansz, szybko zbudować nowe areny. Gotowe mapy wrzucamy na konsolę za pośrednictwem kabla podłączonego do portu USB.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do Battlezone (2008)

Klasyfikacja PEGI Battlezone (2008)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Battlezone (2008)

PlayStation Portable

PlayStation Portable

Wykorzystuje: karta pamięci 32 MB

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Atari dostarczy więcej tytułów na Xbox Live Arcade

wiadomość29 listopada 2007

Koncern Atari podał do wiadomości, że zamierza poszerzyć ofertę Xbox Live Arcade o trzy znane tytuły – Tempest, Battlezone oraz Warlords. Znajdziemy w nich tryby z klasyczną, oldschoolową wersją danego tytułu, ale dla tych, którzy nie będą mogli znieść przedpotopowej grafiki, przygotowywane są również usprawnione graficznie wersje, w których rozgrywka zostanie jednak nienaruszona.

Europejska premiera nowej wersji Battlezone za niewiele ponad miesiąc
Europejska premiera nowej wersji Battlezone za niewiele ponad miesiąc

wiadomość3 stycznia 2007

Północnoamerykańscy posiadacze PlayStation Portable grają już od dłuższego czasu w remake słynnej pozycji pt. Battlezone sprzed 27 lat. Klienci z Europy nadal czekają na premierę wspomnianego produktu na Starym Kontynencie, ale już wkrótce ich cierpliwość zostanie wynagrodzona. Battlezone w wersji dla PSP pojawi się bowiem w naszych okolicach dokładnie 9 lutego 2007.

Atari na E3
Atari na E3

wiadomość8 maja 2006

Już pojutrze oczy wszystkich osób z branży elektronicznej rozrywki skupią się na hali Convention Center w Los Angeles. Jeden z czołowych wydawców gier stosunkowo długo zwlekał z ujawnieniem swoich planów co do E3.

Posiadacze PSP zagrają w odświeżoną wersję Battlezone
Posiadacze PSP zagrają w odświeżoną wersję Battlezone

wiadomość5 maja 2006

Wyprodukowana w 1980 roku przez Atari gra Battlezone, jest prawdopodobnie pierwszym FPS-em w historii elektronicznej rozrywki. Teraz, po 26 latach od tamtego wydarzenia, ta sama firma planuje odświeżenie starego pomysłu i zaprezentowanie nowej wersji programu użytkownikom konsoli PSP.

PSP
X360