Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 czerwca 2015, 13:00

PES Club Manager – zadebiutował piłkarski menadżer od Konami

Firma Konami wypuściła grę PES Club Manager, czyli mobilnego menadżera piłkarskiego, który dostępny jest na systemy iOS oraz Android.

Mamy dobre wieści dla fanów zeszłorocznego mobilnego menadżera piłkarskiego PES Manager. Firma Konami właśnie wypuściła kontynuację zatytułowaną PES Club Manager.

Produkcja dostępna jest wyłącznie na urządzenia mobilne napędzane systemami iOS i Android. Tak jak poprzednia odsłona, gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

PES Club Manager podąża tradycyjnymi dla swojego gatunku ścieżkami. Wcielamy się więc w menadżera drużyny piłkarskiej, który musi poprowadzić swoich podopiecznych ku zwycięstwom i tytułom mistrzowskim. Konami zadbało o zdobycie licznych oficjalnych licencji z lig w Europie i RPA, dzięki czemu w grze znalazło się ponad pięć tysięcy autentycznych zawodników, a podczas rozgrywki mamy okazję zmierzyć się z takimi zespołami jak Bayern Monachium, Juventus Turyn czy Paris Saint-Germain.

Jako menadżer gracz musi werbować obiecujących sportowców, przygotowywać im plany treningowe oraz przeprowadzać transfery. Konieczne jest także ustalanie taktyk na mecze oraz gospodarowanie sferą biznesową całego przedsięwzięcia. W przeciwieństwie do większości produkcji z tego gatunku, PES Club Manager kładzie duży nacisk także na zarządzanie klubowym stadionem – podczas zabawy oprócz ulepszania stadionu możemy także wznosić rozmaite budynki, takie jak centrum klubowe, biura, szkółki młodzików, agencje scoutingowe, siedziby fan klubów, centra medyczne czy boiska treningowe.

Warto dodać, że przebieg meczów możemy oglądać w pełnym trójwymiarze. Autorzy do tego celu wykorzystali silnik graficzny z konsolowego Pro Evolution Soccer 2015. Oczywiście, konieczne były uproszczenia oprawy wizualnej, ale i tak rozgrywki prezentują się imponująco.