Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2015, 14:14

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Armikrog - następca The Neverhood ukaże się 18 sierpnia

Studio Pencil Test poinformowało, że wyczekiwana przygodówka Armikrog, będąca duchowym spadkobiercą słynnego The Neverhood, ukaże się na komputerach osobistych 18 sierpnia bieżącego roku.

Armikrog wyróżniać ma się plastelinową oprawą graficzną. - Armikrog - następca The Neverhood ukaże się 18 sierpnia - wiadomość - 2015-06-09
Armikrog wyróżniać ma się plastelinową oprawą graficzną.

W maju 2013 roku deweloperzy ze studia Pencil Test rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na Armikrog – grę, która na dzień dobry została ochrzczona mianem duchowego następcy słynnego The Neverhood. Akcja zakończyła się sukcesem i twórcom udało się pozyskać blisko milion dolarów na stworzenie produkcji. Po ponad dwóch latach dewelopingu, prace powoli zbliżają się do końca i na Kickstarterze poinformowano (widoczne tylko dla osób, które wpłaciły pieniądze, ale na forum Reddit przyklejono treść komunikatu, wraz z krótkim zwiastunem), że tytuł ukaże się na komputerach PC 18 sierpnia bieżącego roku. Produkcja ma zadebiutować także na konsoli PlayStation 4 i Wii U, ale nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się premiery tych wersji.

Armikrog w skrócie:
  • Gatunek: przygodówka point-and-click
  • Deweloper: Pencil Test Studios
  • Platformy sprzętowe: PS4, Wii U i PC-ty
  • Data premiery: 18 sierpnia 2015 roku na PC-tach

Tak czy siak, miłośnicy przygodówek wkrótce otrzymają, miejmy nadzieję, znakomity tytuł, który wyróżniać ma się humorem oraz oprawą graficzną. Podobnie jak w przypadku The Neverhood, na ekranach monitorów będziemy bowiem oglądać plastelinowe postacie oraz animacje wykonane metodą poklatkową.

Podczas zabawy pokierujemy kosmicznym podróżnikiem Tommynautem, który rozbija się na nieznanej planecie wraz ze swoim niewidomym psem Beak-Beakiem. Tuż po wypadku bohaterowie zostają zamknięci w tajemniczej twierdzy, z której będą się musieli wydostać, w czym oczywiście im pomożemy.

Za tytuł odpowiada Pencil Test Studios założone w 2009 roku przez Mike’a Dietza i Eda Schofielda, którzy współpracowali przy takich produkcjach jak Disneys Aladdin, Earthworm Jim, a także samym The Neverhood.