Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCXONEWiiUPS4
Okładka Armikrog (PC)

Armikrog

Oryginalna przygodówka z gatunku point-and-click będąca duchową kontynuacją legendarnej gry The Neverhood, opracowanej w 1996 roku przez Douga TenNapela.

Przygodowe | point-and-click | humorystyczne | crowdfunding | indie

Okładka Armikrog (PC)

data premiery gry:

30wrz2015

PC

23sie2016

WiiU PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Armikrog jest duchowym następcą kultowej, „plastelinowej” przygodówki The Neverhood wydanej w 1996 r. Za jego powstanie odpowiada Doug TenNapel, któremu udało się zebrać pod nowym szyldem większość ekipy, pracującej przy takich jego grach jak Earthworm Jim czy właśnie wspomniany wcześniej The Neverhood.

Fabuła

W grze wcielamy się w postać kosmicznego podróżnika o imieniu Tommynaut, który wraz ze swym wiernym towarzyszem – psem Beak-Beakiem wyrusza na poszukiwanie substancji mogącej ocalić ich rodzinny świat. Los sprawia, że ich statek zostaje uszkodzony i rozbija się na tajemniczej, nieznanej planecie. Tam nasi bohaterowie zostają uwięzieni w tytułowej fortecy Armikrog, z której muszą się wydostać.

Mechanika

Gra na platformie PC, PS4 itd. została stworzona na silniku graficznym Unity i zalicza się do kategorii klasycznych przygodówek typu point-and-click. Jako następca legendy Armikrog posiada wszystkie cechy niepowtarzalnego stylu TenNapela: ekscentryczne i sympatyczne postaci, niepowtarzalne lokacje, ciekawą historię i zwariowany humor. O ścieżkę dźwiękową gry ponownie zadbał wielokrotnie nagradzany za The Neverhood Terry S. Taylor.

Kwestie techniczne

Podobnie jak w przypadku niezapomnianego The Neverhood, wszystkie postaci oraz lokacje w Armikrog na platformie PC, PS4 itd. wykonane są z plasteliny i animowane przy użyciu animacji poklatkowej. Mimo postępu technologicznego, jaki dokonał się w animacji komputerowej na przestrzeni kilkunastu lat, jest to wciąż bardzo praco- i czasochłonny proces. Dlatego prócz doświadczonych programistów i grafików, nad grą pracował również cały zespół lalkarzy, animatorów i artystów rzeźbiarzy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 198 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 785 głosów czytelników.

Gry podobne do Armikrog

Wymagania wiekowe Armikrog

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Armikrog

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium IV 2.0 GHz/AMD Athlon II 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • 2 GB HDD
  • Windows XP(SP3)
Recenzja gry Armikrog - duchowego następcy przygodówki The Neverhood
Recenzja gry Armikrog - duchowego następcy przygodówki The Neverhood

Recenzja 4 października 2015, 16:28

Patrzycie na śródtytuł i zapewne już wiecie, że nadciąga „ale”. Mimo całego uroku, gra bardzo łatwo może zdenerwować. Wspominałem już, że jednym z zadań Armikroga było przywołanie wspomnień o Neverhoodzie. Udało się wyśmienicie, z wszystkimi tego konsekwencjami. Mechanika z roku 1996 w zasadzie się nie zmieniła – trzeba klikać, klikać i klikać, żeby przejść dalej. Niby nic dziwnego, wszak mamy do czynienia z gatunkiem point-and-click, ale gra nie ułatwia tego zadania. Do przejścia dalej zawsze wymagane jest rozwiązanie jakiejś zagadki – trzeba włączyć zasilanie, znaleźć dźwignię do otworzenia drzwi lub poradzić sobie z układanką. Same łamigłówki nie są trudne – kilka chwil główkowania zwykle wystarczy do znalezienia rozwiązania. Co ważne, warto mieć przy komputerze kartkę i długopis oraz komórkę, bo można ułatwić sobie życie rysując gdzieś obok układy symboli czy robiąc zdjęcia rzeczom potrzebnym później do przejścia dalej. Stara szkoła jak się patrzy!

PC
WiiU
PS4
XONE