Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCXONEPS4WiiU
Okładka Armikrog (PC)
OkładkaArmikrog (PC)

Armikrog

Oryginalna przygodówka z gatunku point-and-click będąca duchową kontynuacją legendarnej gry The Neverhood, opracowanej w 1996 roku przez Douga TenNapela.

Przygodowe | point-and-click | humorystyczne | crowdfunding | indie

Armikrog Premiera

30wrz2015

PC

23sie2016

WiiU PS4 XONE

Gry podobne do Armikrog

The Neverhood

Trine

The Cave

Armikrog jest duchowym następcą kultowej, „plastelinowej” przygodówki The Neverhood wydanej w 1996 r. Za jego powstanie odpowiada Doug TenNapel, któremu udało się zebrać pod nowym szyldem większość ekipy, pracującej przy takich jego grach jak Earthworm Jim czy właśnie wspomniany wcześniej The Neverhood.

Fabuła

W grze wcielamy się w postać kosmicznego podróżnika o imieniu Tommynaut, który wraz ze swym wiernym towarzyszem – psem Beak-Beakiem wyrusza na poszukiwanie substancji mogącej ocalić ich rodzinny świat. Los sprawia, że ich statek zostaje uszkodzony i rozbija się na tajemniczej, nieznanej planecie. Tam nasi bohaterowie zostają uwięzieni w tytułowej fortecy Armikrog, z której muszą się wydostać.

Mechanika

Gra na platformie PC, PS4 itd. została stworzona na silniku graficznym Unity i zalicza się do kategorii klasycznych przygodówek typu point-and-click. Jako następca legendy Armikrog posiada wszystkie cechy niepowtarzalnego stylu TenNapela: ekscentryczne i sympatyczne postaci, niepowtarzalne lokacje, ciekawą historię i zwariowany humor. O ścieżkę dźwiękową gry ponownie zadbał wielokrotnie nagradzany za The Neverhood Terry S. Taylor.

Kwestie techniczne

Podobnie jak w przypadku niezapomnianego The Neverhood, wszystkie postaci oraz lokacje w Armikrog na platformie PC, PS4 itd. wykonane są z plasteliny i animowane przy użyciu animacji poklatkowej. Mimo postępu technologicznego, jaki dokonał się w animacji komputerowej na przestrzeni kilkunastu lat, jest to wciąż bardzo praco- i czasochłonny proces. Dlatego prócz doświadczonych programistów i grafików, nad grą pracował również cały zespół lalkarzy, animatorów i artystów rzeźbiarzy.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,5 / 10 na podstawie 200 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 785 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Armikrog: Odpowiednia dla każdego wieku.

Armikrog Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium IV 2.0 GHz/AMD Athlon II 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • 2 GB HDD
  • Windows XP(SP3)
PC
WiiU
PS4
XONE