Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2015, 15:10

autor: Maiman

Armikrog – dziś premiera na PC

Armikrog, czyli duchowy spadkobierca kultowego The Neverhood, zadebiutował dziś na pecetach. Przypominamy i podsumowujemy najważniejsze informacje o grze.

W kosmiczną podróż możemy wyruszać od dzisiaj. - Armikrog – dziś premiera na PC - wiadomość - 2015-09-30
W kosmiczną podróż możemy wyruszać od dzisiaj.
Armikrog w skrócie:
  • Producent i wydawca: Pencil Test Studios
  • Gatunek: gra przygodowa
  • Platformy: PC (Windows, Linux, Mac OS)

Fani klasycznych przygodówek mogą zacierać ręce – na PC debiutuje dziś Armikrog, czyli gra point-and-click twórców wydanego w roku 1996 i przez wielu uważanego za klasyka gatunku The Neverhood. Tytuł nabyć można na Steamie w wersji standardowej (24,99 euro, ok. 107 złotych) lub w zawierającej oficjalną ścieżkę dźwiękową edycji Deluxe (29,99 euro, ok. 128 złotych - do godziny 18:00 w obu przypadkach obowiązuje 10% rabat przedpremierowy). Zakup gry w identycznej cenie umożliwia również platforma GOG.com, w przypadku której Armikrog nie będzie wymagał dodatkowej aktywacji. Premiera na PlayStation 4 oraz Wii U ma nastąpić w 2016 roku.

Za stworzenie ufundowanego na Kickstarterze Armikroga odpowiedzialna jest ekipa ze studia Pencil Test, która składa się w większości z dawnych deweloperów Neverhooda. Wśród twórców znalazł się m.in. odpowiedzialny za udźwiękowienie Terry S. Taylor. O wyjątkowości tytułu świadczy przede wszystkim klasyczna (choć lepiej nadaje się tu słowo – oldskulowa) warstwa artystyczna gry – postacie i lokacje ulepiono bowiem z plasteliny, a wszelkie animacje wykonano za pomocą niezwykle czasochłonnej techniki poklatkowej. Produkcja oferuje zatem nie tylko wizualną różnorodność i rozmaitość na swój sposób unikatowych przerywników filmowych, ale też (ze zrozumiałych przyczyn) płynność na poziomie 30 klatek na sekundę.

Podczas przygody gracz poznaje losy astronauty Tommynauta i jego niewidomego psa, Beak-Beaka. Dwójka bohaterów rozbija się statkiem kosmicznym gdzieś na niezidentyfikowanej planecie i zostaje uwięziona w tytułowej twierdzy Armikrog. Aby się z niej wydostać, protagoniści będą musieli dobrze zbadać nowe otoczenie, rozwiązać dziesiątki zagadek logicznych i unikać czyhających na nich niebezpieczeństw – wszystko w towarzystwie charakterystycznego poczucia humoru. Takie podejście do rozgrywki czyni z Armikroga ewenement wśród dzisiejszych gier i bez wątpienia zaskarbi mu sympatię graczy lubujących się w pełnokrwistych przygodówkach point-and-click.