Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2015, 15:00

autor: Draug

Wieści ze świata (Divinity: Original Sin II, Mass Effect w parku rozrywki, gra Amazonu na PC) 30/9/2015

Dziś piszemy m.in. o organizowanym przez GOG.com konkursie na stworzenie NPC do Divinity: Original Sin II, statku z serii Mass Effect w parku rozrywki w USA oraz nowych informacjach na temat tajemniczej pecetowej gry od Amazon Game Studios. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Oferta dnia i oferty specjalne (do środy 30.09 do godz. 19:00):

  • Arma III – obniżka 50% – 22,49 euro (ok. 95 zł), WWW
  • H1Z1 – obniżka 25% – 14,99 euro (ok. 63 zł), WWW

Oferta dnia (do czwartku 1.10 do godz. 19:00):

Midweek madness: 10-lecie serii Sniper Elite (do piątku 2.10 do godz. 19:00), WWW:

Midweek madness: seria Tomb Raider (do 2.10 do godz. 19:00), WWW – między innymi:

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 6.10 do godz. 19:00) – przecena 160 gier – WWW

Tydzień z Sanctum (darmowe granie do 5.10 do 22:00, przeceny do 6.10 do 19:00):

  • Sanctumdarmowe granie + obniżka 75% – 2,49 euro (ok. 11 zł), WWW
  • Sanctum 2darmowe granie + obniżka 75% – 3,74 euro (ok. 16 zł), WWW

Promocje GOG.com

Weekly Staff Picks – wyprzedaż pięciu „generalskich” strategii (WWW) oraz najstarszych gier z serii RollerCoaster Tycoon (WWW) – do czwartku 1 października do godz. 11:59:

Kupując wszystkie przecenione gry z serii RollerCoaster Tycoon naraz, zapłacicie 8,97 USD (ok. 34 zł) – rabat wzrasta wtedy do 75% za pojedynczą odsłonę (WWW).

Inne promocje:

Wieści ze świata (Divinity: Original Sin II, Mass Effect w parku rozrywki, gra Amazonu na PC) 30/9/2015 - ilustracja #1

Divinity: Original Sin II – NPC od GOG.com w rękach graczy

Pamiętacie 10 tysięcy dolarów, które włodarze GOG.com wpłacili w kickstarterowej zbiórce pieniędzy na Divinity: Original Sin II? Okazuje się, że CD Projekt – właściciel owej platformy dystrybucji cyfrowej – nie zamierza samodzielnie przygotowywać bohatera niezależnego do gry (a taka jest nagroda za równie wysoką wpłatę). Zamiast tego przygotował konkurs w porozumieniu z Larian Studios – przez najbliższe tygodnie wszyscy użytkownicy GOG.com mogą zgłaszać swoje pomysły na NPC-ów w Divinity: Original Sin II (według schematu zamieszczonego tutaj). Po pewnym czasie ekipa rzeczonego serwisu i deweloperzy wybiorą trzy najciekawsze projekty, z kolei ostateczny zwycięzca – postać, która znajdzie się w grze – zostanie wyłoniony drogą głosowania przeprowadzonego wśród graczy.

Atrakcja z Mass Effecta w parku rozrywki w USA

Studio BioWare pochwaliło się, że zawarło umowę z parkiem rozrywki California’s Great America, zlokalizowanym w mieście Santa Clara. Na mocy porozumienia w rzeczonym parku znajdzie się atrakcja w postaci statku SSV Normandia, znanego z serii Mass Effect. Odwiedzający będą mogli wejść na pokład i wziąć udział w spektaklu 4D, opowiadającym o podróży na pewną „odleglą planetę” w celu stawienia czoła straszliwemu zagrożeniu w walce o stawkę „większą niż życie”. Statek komandora Sheparda powinien trafić do parku California’s Great America w niesprecyzowanym bliżej okresie 2016 roku.

Wieści ze świata (Divinity: Original Sin II, Mass Effect w parku rozrywki, gra Amazonu na PC) 30/9/2015 - ilustracja #2

Gra od Amazonu będzie nastawiona na walkę wręcz

Jak być może pamiętacie, w czerwcu handlowy potentat Amazon ogłosił, że jego wewnętrzne studio deweloperskie przygotowuje „ambitną” grę na PC. Oficjalna zapowiedź tej produkcji jeszcze nie nastąpiła, ale dzięki listowi rekrutacyjnemu, który napisał ostatni nabytek zespołu – Eric Flannun, do niedawna zatrudniony w ArenaNet i mający na koncie chociażby pracę jako lead designer przy Guild Wars 2 – poznaliśmy parę szczegółów na temat tej pozycji. Jak się okazuje, Amazon Game Studios pracuje nad trzecioosobową grą akcji nastawioną na walkę wręcz i wieloosobową rywalizację. Tytuł ma robić użytek z najnowszej technologii (przypuszczalnie silnika CryEngine), jak również korzystać z chmury i serwisu Twitch.

Amazon Game Studios poszukuje obecnie dziesięciu osób do zespołu deweloperskiego, m.in. senior level designera, lead game programmera i senior game animatora. Warto przy okazji wspomnieć, że w ciągu ostatnich tygodni od studia odłączyło się trzech doświadczonych deweloperów: Clint Hocking (reżyser Far Cry 2), Eric Nylund (13 lat doświadczenia przy Halo i innych markach Microsoftu) oraz Jonathan Hamel (ponad pięć lat pracy przy serii Tomb Raider u Crystal Dynamics).

Co więcej, kilkanaście dni temu Amazon zapowiedział nową wersję swojego multimedialnego urządzenia Fire TV, przygotowywanego z myślą o graczach. Zaoferuje ono mniej więcej dwukrotnie większą wydajność niż odmiany oferowane do tej pory oraz nowy kontroler. Na zachodni rynek sprzęt trafi 5 października w sugerowanej cenie 140 dolarów (ok. 520 zł).

Wieści ze świata (Divinity: Original Sin II, Mass Effect w parku rozrywki, gra Amazonu na PC) 30/9/2015 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej wadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: