Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Hardware: Rivals (PS4)

Hardware: Rivals PS4

Koncentrująca się na rozgrywce wieloosobowej samochodowa gra akcji firmy Sony Computer Entertainment, będąca kontynuacją znanej z konsoli PlayStation 2 produkcji Hardware: Online Arena.

Akcji | samochodowe | sieciowe | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Hardware: Rivals (PS4)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

5stycznia2016

6stycznia2016

PSN

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hardware: Rivals to koncentrująca się na rozgrywce wieloosobowej gra akcji, reprezentująca gatunek tzw. vehicular combat. Tytuł jest duchowym spadkobiercą gry o nazwie Hardware: Online Arena, która ukazała się pierwotnie w roku 2002 na PlayStation 2 i była jedną z pierwszych, typowo sieciowych produkcji, przeznaczonych na tę konsolę. Za powstanie gry odpowiada jedno z wewnętrznych studiów koncernu Sony Computer Entertainment, w skład którego weszli zarówno wierni fani Hardware: Online Arena, jak i członkowie ekipy deweloperskiej, która stworzyła pierwowzór.

Mechanika

Mechanika rozgrywki w prostej linii nawiązuje do pierwszej odsłony cyklu, a także podobnych jej gier pokroju serii Twisted Metal. Sedno rozgrywki stanowią tu więc dynamiczne, sieciowe potyczki graczy, zasiadających za kierownicą różnego rodzaju uzbrojonych pojazdów. Tytuł oferuje bardzo szeroką gamę wehikułów, podzielonych na kilka kategorii, z których każda ma oczywiście swoje mocne i słabe strony, co z kolei wymaga zastosowania nieco innej taktyki rozgrywki. Przykładowo, szybkie i zwinne łaziki potrafią niezwykle sprawnie przemieszczać się po mapie np. celem zbierania rozmaitych power-upów, jednak nie radzą sobie zbyt dobrze w bezpośrednich starciach z lepiej opancerzonymi pojazdami. Dla odmiany, ciężkie czołgi dysponują znacznie większą odpornością bojową oraz potężną siłą ognia, a jednocześnie są o wiele mniej mobilne od ich konkurentów.

Hardware: Rivals na konsoli PS4 oferuje także typowy dla gier sieciowych system progresji. W toku zabawy nasze pojazdy zdobywają doświadczenie i mogą być wyposażane w całą masę zróżnicowanych ulepszeń, które odblokowywane są stopniowo, wraz z postępami rozgrywki.

Tryby gry

Jak na grę sieciową przystało, produkcja Sony Computer Entertainment oferuje szeroki wachlarz zróżnicowanych trybów rozgrywki, w których bawić możemy się na wielu dostępnych mapach zarówno samotnie, jak i w wariancie drużynowym – rywalizując bądź współpracując z innymi graczami. Prócz tego, w grze pojawia się cała masa regularnie organizowanych eventów, oferujących różne rodzaje wyzwań i odznaczających się odmiennymi, czasem dość oryginalnymi zasadami rozgrywki.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy Hardware: Rivals na PS4 dość wyraźnie inspirowany jest stylem graficznym poprzedniczki, choć całość nabrała nieco bardziej kreskówkowego charakteru. Największą różnicę stanowi oczywiście sama jakość grafiki, wykorzystującej do maksimum możliwości maszyn najnowszej generacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Hardware: Rivals

Klasyfikacja PEGI Hardware: Rivals

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Hardware: Rivals

Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Wieści ze świata (Final Fantasy V, Assassin’s Creed: Syndicate, Hardware: Rivals) 11/9/2015
Wieści ze świata (Final Fantasy V, Assassin’s Creed: Syndicate, Hardware: Rivals) 11/9/2015

wiadomość11 września 2015

Dziś piszemy m.in. o weekendowym wysypie ofert na Steamie i GOG.com, wydaniu Final Fantasy V na PC, kompozytorze ścieżki dźwiękowej do Asassin’s Creed: Syndicate oraz zapowiedzi Hardware: Rivals na PS4 (duchowego spadkobiercy samochodowej rozwałki Hardware: Online Arena z PS2). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.