Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2015, 14:55

Wieści ze świata (Final Fantasy V, Assassin’s Creed: Syndicate, Hardware: Rivals) 11/9/2015

Dziś piszemy m.in. o weekendowym wysypie ofert na Steamie i GOG.com, wydaniu Final Fantasy V na PC, kompozytorze ścieżki dźwiękowej do Asassin’s Creed: Syndicate oraz zapowiedzi Hardware: Rivals na PS4 (duchowego spadkobiercy samochodowej rozwałki Hardware: Online Arena z PS2). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do piątku 11.09 do godz. 19:00):

Szaleństwo w środku tygodnia (do piątku 11.09 do godz. 19:00):

Promocja dnia (do soboty 12.09 do godz. 19:00):

Oferta weekendowa (darmowe granie do 13.09 do 22:00, przeceny do 14.09 do 19:00):

BANDAI NAMCO PUBLISHER WEEKEND – wyprzedaż gier wydanych przez firmę Bandai Namco (do poniedziałku 14.09 do godz. 19:00), WWW – między innymi:

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 14.09 do godz. 19:00) – obniżka cen 152 gier, WWW

Oferta specjalna (do poniedziałku 14.09 do godz. 19:00):

Oferta specjalna (do wtorku 15.09 do godz. 19:00):

  • Evolve – obniżka 50% – 14,99 euro (ok. 63 zł), WWW
Wieści ze świata (Final Fantasy V, Assassin’s Creed: Syndicate, Hardware: Rivals) 11/9/2015 - ilustracja #1

Promocje GOG.com

INDIE PINATA

GOG.com do spółki z polskim studiem Crunching Koalas zorganizowało szczególną promocję na gry niezależne. Kilkadziesiąt tytułów zostało przecenionych, a w dodatku istnieje możliwość kupienia „piniaty” za 3 dolary (ok. 11 zł), czyli losowej produkcji o wartości od 9,99 do 44,99 dolarów. Akcja trwa do 18 września (do godz. 11:59), a asortyment objętych nią gier (również tych w piniatach) zmieni się w połowie czasu promocji. Oto wybrane oferty dostępne do poniedziałku 14.09 do godz. 11:59:

Wieści ze świata (Final Fantasy V, Assassin’s Creed: Syndicate, Hardware: Rivals) 11/9/2015 - ilustracja #2

Final Fantasy V – zapowiedź wersji PC

Firma Square Enix zapowiedziała przeniesienie kolejnej odsłony serii Final Fantasy na PC. Tym razem padło na piątą część, wydaną pierwotnie w Japonii w 1992 roku na konsolę Super Nintento Entertainment System (SNES) i portowaną przez kolejne dziesięciolecia na inne platformy sprzętowe, wliczając w to nawet urządzenia mobilne. Final Fantasy V w wersji pecetowej będzie dystrybuowane przez Steama i trafi w ręce graczy 24 września 2015 roku, choć już dziś można złożyć zamówienie przedpremierowe, płacąc 13,04 euro, czyli ok. 55 zł.

Wydanie komputerowe będzie zawierało zmiany i poprawki z poprzednich konwersji – odświeżoną oprawę graficzną w wysokiej rozdzielczości oraz dodatkową zawartość, czyli cztery profesje, podziemia The Sealed Temple oraz pobocznego bossa imieniem Enuo. Oprócz tego obiecano dostosowanie sterowania i mechaniki rozgrywki do specyfiki pecetów oraz wsparcie dla kart kolekcjonerskich i osiągnięć Steama.

Hardware: Rivals – samochodowa rozwałka na PS4

Nowo powstałe SCE Connected Content Group – wewnętrzne studio deweloperskie firmy Sony Computer Entertainment – zapowiedziało swój debiutancki projekt. Będzie nim powstająca wyłącznie z myślą o PlayStation 4 gra Hardware: Rivals, czyli duchowy spadkobierca Hardware: Online Arena – samochodowej rozwałki z 2002 roku, która zapisała się w historii jako jedna z pierwszych produkcji opracowanych wyłącznie z myślą o rozgrywce sieciowej przez usługę PlayStation Network.

Rozgrywka w nowej wersji pozostanie wierna założeniom pierwowzoru – będziemy mieli do czynienia z wieloosobową grą akcji w lekkim stylu, w której na stosunkowo niewielkich arenach do boju stają uzbrojone terenówki i czołgi. Pojęcie na temat tego, czego możecie spodziewać się po Hardware: Rivals, da Wam poniższy zwiastun. Twórcy nie określili terminu premiery swojego dzieła, ale zapowiedzieli, że wkrótce ruszą jego beta testy. Omawiany tytuł będzie dystrybuowany cyfrowo przez PlayStation Store.

Assassin’s Creed: Syndicate – kompozytor soundtracku

Firma Ubisoft zdradziła nazwisko osoby odpowiedzialnej za ścieżkę dźwiękową w najnowszej odsłonie swojej przebojowej serii sandboksowych gier akcji w historycznych realiach. Muzykę do Assassin’s Creed: Syndicate skomponuje Austin Wintory, który ma na koncie nagrodę Grammy za soundtrack do Journey oraz pracę nad wieloma innymi grami, jak chociażby The Order: 1886 czy The Banner Saga. Na poniższym nagraniu możecie posłuchać nowej próbki kompozycji do omawianej produkcji.

Galeria obrazków

Oprócz tego polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: