Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 11 września 2015, 13:25

autor: Adrian Werner

Puzzle Craft 2 - premiera kontynuacji polskiego mobilnego przeboju

W usłudze App Store zadebiutował projekt Puzzle Craft 2, czyli kontynuacja jednej z najpopularniejszych (i najlepszych) produkcji mobilnych, jakie kiedykolwiek powstały w naszym kraju.

Wydana 2012 roku gra logiczna Puzzle Craft pozostaje jednym z największych mobilnych sukcesów, jakie osiągnęli do tej pory rodzimi deweloperzy. Teraz twórcy, czyli ludzie z warszawskiego studia ATGames, wypuścili wyczekiwaną od dawna kontynuację, która nazwana została po prostu Puzzle Craft 2.

Projekt korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Obecnie mogą go pobrać jedynie użytkownicy urządzeń mobilnych z systemem iOS, ale w planach jest konwersja na Androida, która powinna zadebiutować jeszcze przed końcem roku.

Tworząc grę autorzy postanowili nie ryzykować radykalnych zmian w rozwiązaniach, które przyniosły im tak duży sukces. Zamiast tego zdecydowali się na rozwiniecie sprawdzonych mechanizmów i zwiększenie poziomu ich złożoności. Akcja przenosi nas tym do pełnej magii krainy fantasy, gdzie wcielamy się w postać wodza niewielkiej wioski, a naszym priorytetem jest naturalnie rozwój.

Fundamenty rozgrywki pozostały bez zmian. Ponownie otrzymujemy zatem produkcję łączącą elementy gry logicznej i strategii ekonomicznej. Musimy więc gromadzić surowce, rozwijać technologie, stawiać budynki oraz bilansować budżet. Wiele z tych zadań realizujemy poprzez mechanikę match-3, gdzie na podzielonych na kwadraty planszach musimy tak łączyć obiekty, aby tworzyć ciągi minimum trzech tego samego typu, co z najczęściej skutkuje uzyskaniem nowego cenniejszego przedmiotu. Przykładowo, połączenie traw da nam zboże, zboża zamienią się w marchew, a marchwie w świnię.

Wszystko to przypomina pierwszą część, ale całość jest większa i bogatsza niż pierwowzór. Przykładowo, teraz zarządzamy kilkoma wioskami. Znacząco wydłużyła się także lista surowców i przedmiotów, dzięki czemu wprowadzono większą różnorodność do wirtualnej ekonomii, co jednocześnie wymusiło sprawniejsze zarządzanie gospodarką.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Puzzle Craft 2

Puzzle Craft 2