Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Legend of Grimrock II (PC)

Legend of Grimrock II PC

Kontynuacja oldskulowej gry cRPG, opracowanej przez fińskie studio Almost Human w 2012 roku. Produkcja pierwotnie miała być rozszerzeniem do „jedynki”, ale z czasem została rozwinięta do rangi pełnoprawnego sequela.

RPG | FPP | dungeon-crawler | indie | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Legend of Grimrock II (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15października2014

Legend of Grimrock II to druga odsłona ciepło przyjętej gry niezależnej z 2012 roku. Za produkcję odpowiedzialni są twórcy „jedynki” – studio Almost Human. Tytuł pozostał przedstawicielem dungeon-crawlerów, lecz wprowadził wiele usprawnień, w tym zwiedzanie otwartych przestrzeni, nowe rodzaje przedmiotów i broni, itd. Pomysł na grę powstał podczas prac nad dodatkiem do „jedynki”. Twórcy mieli jednak na tyle dużo pomysłów, że postanowiono stworzyć pełnoprawną kontynuację.

W Legend of Grimrock II kierujemy losami czteroosobowej drużyny skazańców, którzy zostali wysłani na wyspę Nex. Jest to największa zmiana kontynuacji, bowiem umożliwia zwiedzanie nie tylko lochów, lecz także otwartych przestrzeni (lasy, bagna, starożytne ruiny, wieże, itd.), w czasie zmiennych pór dnia i nocy.

Legend of Grimrock II w dalszym ciągu reprezentuje klasyczne podejście do tworzenia dungeon-crawlerów, a udostępniony teren obfituje także w przeróżne niebezpieczeństwa. Twórcy zatroszczyli się nie tylko o nowych przeciwników (22 rodzaje stworów), lecz także pułapki i wymagające łamigłówki. Zmianie uległ system rozwoju postaci. Po osiągnięciu kolejnego levelu, należy wybrać konkretną umiejętność. Dodatkowo do zabawy wkroczyła jedna nowa rasa i klasa postaci.

Ulepszeniu uległa również sztuczna inteligencja przeciwników, którzy teraz potrafią wykorzystywać podczas walki rozmaite sztuczki czy atakować grupami. Oprócz tego, deweloperzy zatroszczyli się o nowe przedmioty, zbroje oraz oręż. Ponadto wykorzystywanie magii dalej związane jest z panelem z runami, ale symbole można kreślić także myszką, co przyśpiesza rozgrywkę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 490 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.4 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Legend of Grimrock II

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Legend of Grimrock II

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core i5 2.66 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (Geforce GTX 660 Ti)
  • 2 GB HDD
  • Windows 7
  • łącze internetowe
Recenzja gry Legend of Grimrock II - dungeon crawler marzeń, RPG roku?
Recenzja gry Legend of Grimrock II - dungeon crawler marzeń, RPG roku?

Recenzja 2 listopada 2014, 16:01

Wysoki poziom trudności zagadek to jeden z największych atutów drugiego Grimrocka. Fiński produkt jest w tym względzie absolutnie bezlitosny – praktycznie nic nie jest powiedziane tutaj wprost, więc trzeba się dwoić i troić, aby przełożyć zawoalowaną podpowiedź na konkretne działanie. A mówimy tu wyłącznie o wyzwaniach niezbędnych do ukończenia gry. Jeśli zamierzamy przy tym odkryć wszystkie sekretne lokacje, zadanie staje się jeszcze trudniejsze, ale przy tym cholernie satysfakcjonujące. Niejeden raz łapałem się nad tym, że rozwiązanie problemu, nad którym głowiłem się dłuższą chwilę, sprawia mi ogromną radość. Tego nie jest w stanie zapewnić praktycznie żaden konkurent Grimrocka obecny na rynku. Inna sprawa, że dla niektórych niemoc, która często wkrada się w poczynania drużyny, może być frustrująca, a co za tym idzie, zniechęcająca.