Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Legend of Grimrock II (PC)
OkładkaLegend of Grimrock II (PC)

Legend of Grimrock II PC

Kontynuacja oldskulowej gry cRPG, opracowanej przez fińskie studio Almost Human w 2012 roku. Produkcja pierwotnie miała być rozszerzeniem do „jedynki”, ale z czasem została rozwinięta do rangi pełnoprawnego sequela.

RPG | FPP | dungeon-crawler | indie | klasyczne RPG

Legend of Grimrock II Premiera PC

15października2014

producent: Almost Human Ltd. wydawca: Almost Human Ltd. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Legend of Grimrock II to druga odsłona ciepło przyjętej gry niezależnej z 2012 roku. Za produkcję odpowiedzialni są twórcy „jedynki” – studio Almost Human. Tytuł pozostał przedstawicielem dungeon-crawlerów, lecz wprowadził wiele usprawnień, w tym zwiedzanie otwartych przestrzeni, nowe rodzaje przedmiotów i broni, itd. Pomysł na grę powstał podczas prac nad dodatkiem do „jedynki”. Twórcy mieli jednak na tyle dużo pomysłów, że postanowiono stworzyć pełnoprawną kontynuację.

W Legend of Grimrock II kierujemy losami czteroosobowej drużyny skazańców, którzy zostali wysłani na wyspę Nex. Jest to największa zmiana kontynuacji, bowiem umożliwia zwiedzanie nie tylko lochów, lecz także otwartych przestrzeni (lasy, bagna, starożytne ruiny, wieże, itd.), w czasie zmiennych pór dnia i nocy.

Legend of Grimrock II w dalszym ciągu reprezentuje klasyczne podejście do tworzenia dungeon-crawlerów, a udostępniony teren obfituje także w przeróżne niebezpieczeństwa. Twórcy zatroszczyli się nie tylko o nowych przeciwników (22 rodzaje stworów), lecz także pułapki i wymagające łamigłówki. Zmianie uległ system rozwoju postaci. Po osiągnięciu kolejnego levelu, należy wybrać konkretną umiejętność. Dodatkowo do zabawy wkroczyła jedna nowa rasa i klasa postaci.

Ulepszeniu uległa również sztuczna inteligencja przeciwników, którzy teraz potrafią wykorzystywać podczas walki rozmaite sztuczki czy atakować grupami. Oprócz tego, deweloperzy zatroszczyli się o nowe przedmioty, zbroje oraz oręż. Ponadto wykorzystywanie magii dalej związane jest z panelem z runami, ale symbole można kreślić także myszką, co przyśpiesza rozgrywkę.

Ostatnia modyfikacja 8 października 2014

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 522 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.4 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Legend of Grimrock II: Odpowiednia dla każdego wieku.

Legend of Grimrock II Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Quad Core i5 2.66 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (Geforce GTX 660 Ti)
  • 2 GB HDD
  • Windows 7
  • łącze internetowe