Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2014, 12:57

autor: Góral

Legend of Grimrock II w fazie alfa

Niezależne studio Almost Human poinformowało, że wyczekiwana gra RPG Legend of Grimrock II weszła w fazę alfa i można ją już ukończyć w całości. Niemniej przed deweloperami jeszcze masa pracy przy eliminowaniu błędów i dopieszczaniu wielu elementów produkcji.

Twórcy ze studia Almost Human poinformowali na oficjalnej stronie gry RPG Legend of Grimrock II, że tytuł wszedł w fazę alfa. W tym przypadku oznacza to, że produkcję da się przejść w całości, ale oczywiście przed deweloperami jeszcze sporo pracy przy balansowaniu rozgrywki i dopieszczaniu poszczególnych elementów (oprawa graficzna i dźwiękowa, interfejs, itd.). Niemniej proces twórczy przebiega sprawnie i od teraz gra powolutku zmierza w fazę beta. Niestety twórcy nie uchylili rąbka tajemnicy, kiedy mniej więcej możemy spodziewać się premiery pełnej wersji Legend of Grimrock II. Wydaje się, że obecny rok jest raczej mało prawdopodobny, chyba, że studio zdecyduje się wydać projekt wcześniej, w ramach Steam Early Access. Tak czy siak, fani „jedynki” muszą uzbroić się w cierpliwość. Na pocieszenie opublikowano za to nowy screen.

W Legend of Grimrock II przemierzymy niezbyt przyjazne lokacje. - Legend of Grimrock II weszło w fazę alfa. Tytuł można przejść w całośći - wiadomość - 2014-06-03
W Legend of Grimrock II przemierzymy niezbyt przyjazne lokacje.
Legend of Grimrock II w skrócie:
  • Kontynuacja popularnej gry RPG z 2012 roku
  • Tytuł tworzony przez niezależne studio Almost Human
  • Gra ukaże się wyłącznie na komputerach PC, niestety nie wiemy kiedy to nastąpi

Legend of Grimrock II zostało zapowiedziane ponad rok temu, kiedy to studio Almost Human zrezygnowało z tworzenia dużego dodatku do „jedynki” i postanowiło wyprodukować pełnoprawną kontynuację. „Dwójka” jawi się jako dużo bardziej rozbudowana produkcja, która nie będzie zwykłym odcinaniem kuponów od popularnego protoplasty.

Kilka miesięcy temu twórcy podzieli się sporą ilością konkretów. Przede wszystkim akcja produkcji rozegra się na wyspie Nex, oferującej wiele rozmaitych lokacji (jaskinie, lochy, bagna, starożytne ruiny, itd.). Gracz pokieruje losami kilku skazańców, którzy zostali zesłani do tego niebezpiecznego miejsca i muszą w nim przeżyć. Rozgrywka opierać ma się oczywiście na walce z wymagającymi przeciwnikami, w tym 22 nowymi stworami, oraz na rozwiązywaniu łamigłówek. Twórcy obiecują ponadto ulepszony interfejs użytkownika, nowy system awansowania postaci oraz setki przedmiotów i kolejne zaklęcia.

Legend of Grimrock II weszło w fazę alfa. Tytuł można przejść w całośći - ilustracja #3Pierwsza część Legend of Grimrock trafiła do sprzedaży w kwietniu 2012 roku. Tytuł okazał się bardzo miłą niespodzianką, która spodobała się sporej rzeszy graczy. Studiu Almost Human w ciągu niecałego roku obecności produkcji na rynku udało się sprzedać ponad 600 tys. egzemplarzy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Legend of Grimrock II

Legend of Grimrock II