Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2013, 12:45

Sprzedano już ponad 600 tys. egzemplarzy Legend of Grimrock. Twórcy pokazali screeny z następnego projektu

Studio Almost Human pochwaliło się, że sprzedaż gry Legend of Grimrock przekroczyła już 600 tys. egzemplarzy. Autorzy pokazali również screeny z kolejnego projektu, choć na razie nie wiadomo, czy będzie to dodatek, czy kontynuacja.

Gra RPG Legend of Grimrock była jedną z najmilszych niespodzianek zeszłego roku. Debiutantom z niezależnego studia Almost Human udało się przywrócić blask zapomnianemu już nieco gatunkowi dungeon crawlerów, dzięki wyposażeniu gry w atrakcyjną grafikę i przejrzysty interfejs. Okazuje się, że gracze docenili starania twórców. Na oficjalnej stronie pojawiła się informacja, że sprzedaż przekroczyła już 600 tysięcy egzemplarzy.

  1. Legend of Grimrock – strona oficjalna
  2. RPG-owy powrót do przeszłości - recenzja gry Legend of Grimrock
  3. Legend of Grimrock - poradnik do gry

Autorzy nie kryją swojego ogromnego zadowolenia z tego wyniku. Legend of Grimrock nie miało dużego budżetu i nawet 60 tys. wystarczyłoby studiu na pokrycie kosztów. Dzięki popularności gry, Almost Human jest teraz w komfortowej sytuacji finansowej i zatrudnieni w nim ludzie nie muszą obawiać się o przyszłość.

Twórcy pochwalili się również kilkoma innymi danymi. Legend of Grimrock utrzymywało się na pierwszym miejscu listy sprzedaży Steam przez dwa tygodnie od premiery. Gra została także ciepło przyjęta przez prasę i serwisy internetowe - średnia ocen według Metacritic wynosi obecnie 82%. Dużym sukcesem okazał się również wypuszczony kilka miesięcy temu edytor poziomów. Za jego pomocą fani stworzyli już ponad 450 modyfikacji.

Popularność Legend of Grimrock nie sprawiła jednak, że studio Almost Human spoczęło na laurach. W zeszłym roku przekonwertowali grę na systemy OSX i Linux. Potem zabrali się za tworzenie nowego projektu związanego z tą marką. Nie wiemy jeszcze, czy będzie to dodatek, czy też pełnowymiarowa kontynuacja. Autorzy podzielili się za to pierwszymi screenami:

W Legend of Grimrock gracze obejmują kontrolę nad grupą czterech więźniów skazanych na śmierć w lochach wybudowanych wewnątrz tytułowej góry. Zabawa polega na eksplorowaniu pełnych potworów oraz skarbów podziemi. Gra pełnymi garściami czerpie z rozwiązań takich klasyków jak Dungeon Master czy Eye of Beholder. Grafika jest w pełni trójwymiarowa, ale ruch odbywa się w systemie skokowym, a rozglądanie się jest ograniczone do obrotów o 90 stopni.