Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2013, 12:00

autor: eLCeBe

Powstaje niezależna strategia Democracy 3

Cliff Harris, założyciel jednoosobowego, niezależnego studia Positech Games, zapowiedział na swym blogu, że rozpoczął pracę nad trzecią częścią serii Democracy. Inne tytuły stworzone przez Cliffa to m.in. Gratuitous Tank Battles, Gratuitous Space Battles czy Kudos.

Logo Positech Games - Powstaje Democracy 3 - wiadomość - 2013-01-18
Logo Positech Games

Kolejna dobra informacja dla fanów gier indie. Cliff Harris, tworzący gry niezależne pod szyldem swojego jednoosobowego studia, Positech Games, zapowiedział na swym blogu rozpoczęcie prac nad nowym projektem. Chodzi o trzecią część cyklu Democracy 3.

Gra ukaże się w roku 2013, ale autor dopiero rozpoczyna prace nad tym tytułem. Na razie nie znamy więc żadnych szczegółów dotyczących zmian i nowości, jakie znajdą się w trzeciej części tej złożonej strategicznej serii, będącej symulatorem przywódcy fikcyjnego państwa. Na graczy po raz kolejny powinna czekać mnogość opcji do wyboru, rozgrywka w systemie turowym i walka o głosy wyborców.

Autor na swym blogu zaznaczył jednakże, co nie podoba mu się obecnie w Democracy 2 i co zapewne będzie chciał zmienić w nowej części. Harris ma zamiar poprawić grafikę, popracować nad wsparciem dla modów oraz ulepszyć samą mechanikę rozgrywki, usprawniając m.in. wpływ decyzji gracza dotyczących spraw socjalnych na sympatie społeczeństwa oraz uwzględnić w grze najnowsze problemy, z którymi borykają się prawdziwi politycy – jak choćby ocieplanie klimatu czy globalny kryzys gospodarczy.

Kolejne informacje na temat gry oraz dalsze szczegóły będą zapewne publikowane przez Harrisa w miarę postępowania prac. Możemy spodziewać się, że wieloletnie doświadczenie Positech Games w produkcji niezależnych gier strategicznych i symulacji (jak choćby Gratuitous Tank Battles, Gratuitous Space Battles czy Kudos-Rock Legend) zaowocuje ciekawym, złożonym i interesującym tytułem.

W oczekiwaniu na nowe informacje na temat Democracy 3 zachęcam do zapoznania się z trailerem poprzedniej części: