Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Kudos-Rock Legend (PC)
OkładkaKudos-Rock Legend (PC)

Kudos-Rock Legend PC

Kudos-Rock Legend to pozycja stanowiąca hybrydę trzech gatunków: RPG, symulacji codziennego życia i strategii turowej. Owa Gra została przygotowana przez firmę Positech Games, odpowiedzialną m.in. za stworzenie takich tytułów jak Kudos i Democracy.

Strategiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kudos-Rock Legend Premiera PC

26maja2007

producent: Positech Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Kudos-Rock Legend

The Sims

EA-Land

Akademia Gwiazd: Droga do Sławy

Kudos-Rock Legend to pozycja stanowiąca hybrydę trzech gatunków: RPG, symulacji codziennego życia i strategii turowej. Owa gra została przygotowana przez firmę Positech Games, odpowiedzialną m.in. za stworzenie takich tytułów jak Kudos i Democracy. Niniejsza produkcja pod względem rozgrywki pełnymi garściami czerpie z pierwszej z wymienionych pozycji. Główna różnica pomiędzy nimi dotyczy tematyki, dającej użytkownikowi szansę nas rozpoczęcie kariery i zdobycie sławy w branży muzycznej.

Podobnie jak w Kudos zabawę rozpoczyna się praktycznie od zera. W kwestii gracza leży znalezienie członków zespołu i stworzenie jego odpowiedniego wizerunku. Kreując poszczególne postaci określa się nie tylko ich wygląd zewnętrzny, ale także decyduje się o stylu. Każdy z członków grupy odznacza się zróżnicowanymi umiejętnościami wokalno-instrumentalnymi oraz posiada odmienne cechy charakteru, wpływające chociażby na inspirację i przebojowość. Poszczególne zdolności rozwija się w miarę odnoszenia kolejnych sukcesów. Stworzywszy zespół należy napisać słowa piosenek i skomponować do nich muzykę tak, aby była chwytliwa i szybko przerodziła się w wielki hit. Granie rozpoczyna się w przydomowym garażu czy okolicznych barach i tylko dzięki ciężkiej pracy i licznym próbom można osiągnąć zamierzony cel. Rzecz jasna po drodze trzeba jeszcze nagrać płytę, odpowiednio ją wylansować i wyruszyć w trasę koncertową.

Każdy dzień przyporządkowano do jednej tury i oddano do całkowitej dyspozycji gracza. To właśnie od niego zależy jak dany mu czas zostanie wykorzystany. Stając się liderem zespołu układa się rozkład zajęć poszczególnych jego członków i podejmuje się najważniejsze decyzje. Do obowiązków użytkownika należy przede wszystkim ustalanie terminów prób, organizowanie przesłuchań, szukanie wytwórni muzycznych i przygotowywanie koncertów. Należy także zadbać o odpowiednie morale muzyków i motywowanie ich do pracy. Trzeba się przy tym wykazać sporą czujnością i rozwagą, gdyż każda podjęta decyzja wpływa na rozwój kariery grupy. Oznacza to, że developerzy nie przewidzieli jednego konkretnego zakończenia zabawy, zachęcając w ten sposób gracza do ponownego podjęcia wyzwania.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Kudos-Rock Legend: 12+