Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Gratuitous Tank Battles (PC)
OkładkaGratuitous Tank Battles (PC)

Gratuitous Tank Battles PC

Gratuitous Tank Battles to strategia typu tower defense. Fabuła gry zakłada, że I wojna światowa nigdy się nie skończyła i w świecie Gratuitous Tank Battles toczy się ona dalej w roku 2114.

Strategiczne | czołgi | tower defense | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gratuitous Tank Battles Premiera PC

17maja2012

producent: Positech Games wydawca: Positech Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Gratuitous Tank Battles

Plants vs Zombies

Defense Grid: The Awakening

Defenders of Ardania

Strategia czasu rzeczywistego typu tower defense dziejąca się w alternatywnej przyszłości. Program opracowało brytyjskie Positech Games, które wcześniej stworzyło m.in. gwiezdnego RTS-a Gratuitous Space Battles.

Gratuitous Tank Battles prezentuje nam swoją wersję I wojny światowej, zwanej też Wielką Wojną. Scenarzyści założyli, że ten krwawy konflikt nie zakończył się w 1918 roku i wciąż trwa w 2114 roku. W ciągu tych dwustu lat od momentu rozpoczęcia wojny, technologia wojskowa przeszła rewolucję. Broń palna, granaty i armaty ustąpiły miejsca laserom, potężnym czołgom i dwunożnym mechom. Mimo nowego, rewolucyjnego uzbrojenia, Ententa i Państwa Centralne po dziś dzień nie są w stanie przełamać linii frontu. Armie grzęzną w okopach zabezpieczonych drutami kolczastymi, minami i morderczymi CKM-ami. Gracz może opowiedzieć się pod dowolnej stronie i przechylić szalę zwycięstwa na jej stronę.

Udostępnione nam etapy pozwalają zarówno bronić własnych pozycji, jak i atakować. W tym pierwszym wypadku zabawa, jak w każdej grze typu tower defense, polega na wznoszeniu defensywnych konstrukcji (bunkry, wieżyczki) i wzywaniu wsparcia ze strony tytułowych czołgów, mechów i robotów. Celem jest zbudowanie systemu defensywnego zdolnego do odparcia kolejnych fal atakujących nas wrogów. Trudność polega na tym, że początkowo dysponujemy niewielką ilością punktów, za które możemy rekrutować wojsko. Punkty zdobywamy niszcząc jednostki wroga.

Z kolei jako atakujący wysyłamy do natarcia kolejne fale oddziałów, starając się zniszczyć jak największą część fortyfikacji przeciwnika oraz dotrzeć określoną liczbą jednostek do specjalnych stref za liniami wroga. Możemy przy tym wskazywać swoim podwładnym cele ostrzału i koncentrować ogień na wybranych budynkach defensywnych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 3.2 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Gratuitous Tank Battles: Odpowiednia dla każdego wieku.

Gratuitous Tank Battles Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB
  • 500 MB HDD
  • Windows XP