Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOS
Okładka Democracy 3 (PC)

Demokracja 3: Edycja (Nie)Parlamentarna

Democracy 3

Trzecia odsłona cyklu rozbudowanych, turowych strategii ekonomicznych, rozwijanego od 2005 roku przez ekipę studia Positech Games.

Strategiczne | ekonomiczne | turowe | polityczne

Okładka Democracy 3 (PC)

producent: Positech Games

wydawca: Positech Games

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

data premiery gry:

14paź2013

PC

8cze2014

iOS

Ponad pięć lat po wydaniu gry Democracy 2 (2007 r.) zespół deweloperski studia Positech Games, na czele z Cliffem Harrisem, doszedł do wniosku, że zmiany i wydarzenia zachodzące w światowej polityce (m.in. kryzys gospodarczy, arabska wiosna) zasługują na zobrazowanie w postaci nowej odsłony cyklu. Tak powstała trzecia część serii.

Podobnie jak w przypadku wcześniejszych gier z serii, Democracy 3 to rozbudowana strategia ekonomiczna. Gracz staje na czele fikcyjnego demokratycznego państwa, a jego zadaniem jest podejmowanie decyzji, które pozwolą mu zaspokoić często sprzeczne oczekiwania wirtualnego społeczeństwa i zarazem zdobyć poparcie wystarczające, by utrzymać się u władzy.

Rozgrywka odznacza się złożonym mechanizmem symulacji procesów społeczno-ekonomicznych. Praktycznie każda podejmowana przez gracza decyzja ma wpływ na wiele sfer życia i pociąga za sobą określone pozytywne oraz negatywne konsekwencje. Dodatkową komplikację stanowią losowo pojawiające się wydarzenia, które mogą wymusić podjęcie określonych działań lub znacząco zmienić ich efekt.

Z myślą o fanach cyklu deweloperzy z Positech Games postanowili pozostać wierni wielu elementom obecnym w poprzednich grach. Dotyczy to m.in. turowego systemu rozgrywki oraz intuicyjnie prostego w obsłudze interfejsu użytkownika. Zmiany objęły natomiast takie aspekty jak chociażby wpływ sektora prywatnego na życie społeczne, a także występowanie problemów i zdarzeń obecnych we współczesnym świecie polityki (zmiany klimatyczne, załamanie gospodarcze itp.).

Sporo uwagi poświęcono również warstwie wizualnej gry. Elementy graficzne w dalszym ciągu stanowią jedynie ozdobnik dla różnego rodzaju informacji tekstowych (statystyki, analizy, raporty), jednak ich jakość została znacząco poprawiona w porównaniu z wcześniejszymi odsłonami cyklu Democracy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 166 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,8 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 74,90 PLN

Gry podobne do Demokracja 3: Edycja (Nie)Parlamentarna

Wymagania wiekowe Democracy 3

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Demokracja 3: Edycja (Nie)Parlamentarna

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Pentium 4 2.0 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB, 500 MB HDD, Windows XP

Demokracja 3 - jutro premiera gry najlepszego sortu
Demokracja 3 - jutro premiera gry najlepszego sortu

wiadomość21 kwietnia 2016

Jutro za sprawą firmy CDP.pl ukaże się pudełkowa polska wersja gry Demokracja 3 (ang. Democracy 3). W Edycji (Nie)Parlamentarnej pojawi się m.in. pięć nowych scenariuszy, inspirowanych naszą sceną polityczną.

Powstaje niezależna strategia Democracy 3
Powstaje niezależna strategia Democracy 3

wiadomość18 stycznia 2013

Cliff Harris, założyciel jednoosobowego, niezależnego studia Positech Games, zapowiedział na swym blogu, że rozpoczął pracę nad trzecią częścią serii Democracy. Inne tytuły stworzone przez Cliffa to m.in. Gratuitous Tank Battles, Gratuitous Space Battles czy Kudos.

PC
iOS