Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSPC
Okładka Democracy 3 (iOS)
OkładkaDemocracy 3 (iOS)

Democracy 3

Demokracja 3: Edycja (Nie)Parlamentarna

Trzecia odsłona cyklu rozbudowanych, turowych strategii ekonomicznych, rozwijanego od 2005 roku przez ekipę studia Positech Games.

Strategiczne | ekonomiczne | turowe | polityczne

Democracy 3 Premiera

14paź2013

PC

8cze2014

iOS

Ponad pięć lat po wydaniu gry Democracy 2 (2007 r.) zespół deweloperski studia Positech Games, na czele z Cliffem Harrisem, doszedł do wniosku, że zmiany i wydarzenia zachodzące w światowej polityce (m.in. kryzys gospodarczy, arabska wiosna) zasługują na zobrazowanie w postaci nowej odsłony cyklu. Tak powstała trzecia część serii.

Podobnie jak w przypadku wcześniejszych gier z serii, Democracy 3 to rozbudowana strategia ekonomiczna. Gracz staje na czele fikcyjnego demokratycznego państwa, a jego zadaniem jest podejmowanie decyzji, które pozwolą mu zaspokoić często sprzeczne oczekiwania wirtualnego społeczeństwa i zarazem zdobyć poparcie wystarczające, by utrzymać się u władzy.

Rozgrywka odznacza się złożonym mechanizmem symulacji procesów społeczno-ekonomicznych. Praktycznie każda podejmowana przez gracza decyzja ma wpływ na wiele sfer życia i pociąga za sobą określone pozytywne oraz negatywne konsekwencje. Dodatkową komplikację stanowią losowo pojawiające się wydarzenia, które mogą wymusić podjęcie określonych działań lub znacząco zmienić ich efekt.

Z myślą o fanach cyklu deweloperzy z Positech Games postanowili pozostać wierni wielu elementom obecnym w poprzednich grach. Dotyczy to m.in. turowego systemu rozgrywki oraz intuicyjnie prostego w obsłudze interfejsu użytkownika. Zmiany objęły natomiast takie aspekty jak chociażby wpływ sektora prywatnego na życie społeczne, a także występowanie problemów i zdarzeń obecnych we współczesnym świecie polityki (zmiany klimatyczne, załamanie gospodarcze itp.).

Sporo uwagi poświęcono również warstwie wizualnej gry. Elementy graficzne w dalszym ciągu stanowią jedynie ozdobnik dla różnego rodzaju informacji tekstowych (statystyki, analizy, raporty), jednak ich jakość została znacząco poprawiona w porównaniu z wcześniejszymi odsłonami cyklu Democracy.

Ostatnia modyfikacja 26 kwietnia 2016

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 221 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Democracy 3: 12+

Demokracja 3: Edycja (Nie)Parlamentarna Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium 4 2.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB
  • 500 MB HDD
  • Windows XP
PC
iOS