Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Democracy 3: Africa (PC)
OkładkaDemocracy 3: Africa (PC)

Democracy 3: Africa PC

Samodzielny dodatek do trzeciej odsłony serii Democracy, która ukazała się jesienią 2013 roku za sprawą studia Positech Games, odpowiedzialnego za wszystkie dotychczasowe części cyklu.

To jest dodatek do gry Demokracja 3: Edycja (Nie)Parlamentarna.

Strategiczne | turowe | polityczne

Democracy 3: Africa Premiera PC

12kwietnia2016

Steam

12kwietnia2016

producent: Positech Games wydawca: Positech Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Democracy 3: Africa to samodzielny dodatek do trzeciej odsłony cyklu Democracy, która zadebiutowała na komputerach PC jesienią 2013 roku. Za jego stworzenie odpowiadają twórcy oryginału z kierowanego przez Cliffa Harrisa (alias Cliffski), brytyjskiego studia Positech Games, znanego graczom także za sprawą oryginalnej serii strategicznej Gratuitous Battles. Wydana na PC gra jest produkcją samodzielną i nie wymaga do działania posiadania podstawowej wersji Democracy 3.

Fabuła

W grze wcielamy się po raz kolejny w przywódcę współczesnego demokratycznego państwa, a naszym zadaniem jest podejmowanie wielu kluczowych decyzji społeczno-ekonomicznych, które wpływają na kierunki i tempo rozwoju naszego kraju. Jednocześnie musimy też dbać o odpowiedni poziom poparcia pośród społeczeństwa, które swymi głosami zapewnia nam utrzymanie się przy władzy. W odróżnieniu od gier z głównego nurtu serii Democracy, akcja przenosi nas tym razem na kontynent afrykański, co w połączeniu ze specyfiką tamtejszych krajów stawia przed graczami szereg zupełnie nowych wyzwań. Podczas rozgrywki możemy stanąć na czele jednego z dziesięciu krajów: Nigerii, Egiptu, RPA, Kenii, Ghany, Zambii, Senegalu, Tunezji, Botswany i Mauritiusa.

Mechanika

Pod względem mechaniki, Democracy 3: Africa w niczym nie odbiega od swego pierwowzoru, stanowiąc swoistą symulację szeregu procesów politycznych, społecznych i ekonomicznych zachodzących w demokratycznym państwie. W trakcie toczącej się w systemie turowym rozgrywki, gracze zmuszeni są do nieustannego podejmowania kluczowych dla kraju i społeczeństwa wyborów, które odbić mogą się pozytywnie bądź negatywnie na różnych aspektach życia obywateli. Całość zrealizowana została w dość minimalistycznej formie, a podczas zabawy towarzyszy nam cała masa tabel, schematów oraz wykresów, obrazujących zachodzące zmiany i pomagających nam podjąć kolejne decyzje.

Podobnie jak w poprzednich częściach cyklu, nasze zmagania utrudnia cała masa losowo pojawiających się wydarzeń, wymagających podjęcia szybkich i zdecydowanych działań, które często zniweczyć mogą całą naszą dotychczasową strategię rozwoju. Jako że gra toczy się na kontynencie afrykańskim, to zmienia się także i specyfika poszczególnych zdarzeń, które związane są nieco ściślej z głównymi problemami tego rejonu świata. W trakcie zabawy będziemy więc zmagać się np. z ubóstwem, niedożywieniem, korupcją, a także dostępem do wody pitnej, edukacji czy służby zdrowia. W sukurs przyjdą nam zaś nierzadko kraje wysoko rozwinięte, oferujące pomoc materialną lub inwestycje w naszą gospodarkę.

Kwestie techniczne

Wydane na PC Democracy 3: Africa bazuje w stu procentach na silniku podstawki, oferując zbliżoną i raczej minimalistyczną oprawę audiowizualną. Mimo że grafika pełni tu rolę raczej drugorzędną, na potrzeby gry autorzy stworzyli jednak zupełnie nowe elementy graficzne, animacje oraz ścieżkę dźwiękową pasującą do afrykańskiego klimatu rozgrywki.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Democracy 3: Africa

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Democracy 3: Africa Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium 4 2.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB
  • 500 MB HDD
  • Windows XP