Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Political Machine 2012 (PC)
OkładkaThe Political Machine 2012 (PC)

The Political Machine 2012 PC

Gra strategiczna pozwalająca poprowadzić wirtualną kampanię jednego z kandydatów do najwyższego urzędu Stanów Zjednoczonych w wyborach organizowanych w roku 2012. Musimy m.in.

Strategiczne | ekonomiczne | turowe | 2D | polityczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Political Machine 2012 Premiera PC

5lipca2011

producent: Stardock Corporation wydawca: Stardock Corporation Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Political Machine 2012 to strategia polityczna odtwarzająca wyścig do Białego Domu z roku 2012. Grę opracowało niezależne studio Stardock, znane głównie z serii doskonałych kosmicznych turówek Galactic Civilizations

W grze stajemy się szefem sztabu wyborczego pracującego dla jednej z takich osobistości jak Barack Obama, Mitt Romney, Rick Santorum, Ron Paul czy Newt Gingrich. Dostępna jest też opcja wykreowania nowego kandydata. Naszym zdaniem jest oczywiście zapewnienie wybranemu politykowi zwycięstwa w wyborach prezydenckich. Zabawa polega przede wszystkim na organizowaniu kampanii. Musimy m.in. ustalać cele podróży, pozyskiwać fundusze, organizować wywiady telewizyjne, kupować reklamy, prowadzić debaty i spotykać się z wyborcami.

Gra odtwarza polityczną rzeczywistość roku 2012. Dlatego niezwykle ważne są takie kwestie jak stan amerykańskiej gospodarki, zaangażowanie wojsk w Afganistanie, problemy służby zdrowia, rosnące rozwarstwienie ekonomiczne społeczeństwa, dług publiczny czy prawa par homoseksualnych. Ponadto trzeba ustalić swoje stanowisko w sprawach dotyczących konkretnych regionów, takich jak prawo do pracy, pensja minimalna, lokalne przepisy ekologiczne, czy stopnień dofinansowywania gospodarstw rolnych.

Jednocześnie trzeba pamiętać, że nasz faworyt nie jest jedynym koniem w tym wyścigu. Pozostali kandydaci robią dokładnie to samo i sednem całej gry jest tak naprawdę rywalizowanie z nimi o serca wyborów. Nasi oponenci są bezwzględni i nie zawahają się nawet obsmarować nas w mediach. Jeśli zaczniemy tracić panowanie nad przebiegiem kampanii konieczne może się okazać zatrudnienie spin doctora.

Wirtualni konkurenci mogą być sterowani przez sztuczną inteligencję, jak i innych graczy w trybie multiplayer. Poza główną kampanią The Political Machine 2012 oferuje również szereg ciekawych scenariuszy specjalnych dotyczących losów byłych prezydentów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe The Political Machine 2012: Odpowiednia dla każdego wieku.