Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Masters of the World: Geo-Political Simulator 3 (PC)
OkładkaMasters of the World: Geo-Political Simulator 3 (PC)

Masters of the World: Geo-Political Simulator 3 PC

Trzecia odsłona cyklu rozbudowanych strategii ekonomicznych, rozwijanego przez studio EverSim.

Strategiczne | ekonomiczne | polityczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Masters of the World: Geo-Political Simulator 3 Premiera PC

11marca2013

producent: Eversim wydawca: Eversim Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Masters of the World: Geo-Political Simulator 3

Democracy 4

Realpolitiks

Demokracja 3: Edycja (Nie)Parlamentarna

Masters of the World: Geo-Political Simulator 3 to trzecia odsłona cyklu strategii ekonomicznych, za którego powstanie i rozwój odpowiada studio EverSim. Opierając się na wcześniejszych doświadczeniach, deweloperzy z francuskiego Lognes pokusili się o kompleksową symulację zarządzania współczesnym państwem, która z powodzeniem wykorzystywana jest m.in. w szkoleniach służb NATO.

Podobnie jak we wcześniejszych grach z serii, Masters of the World: Geo-Political Simulator 3 pozwala wcielić się w rolę przywódcy państwa. Gra umożliwia pokierowanie losami jednego ze 175 krajów. Do zadań stawianych przed graczem należy m.in. kreowanie polityki wewnętrznej i zagranicznej, wspieranie rozwoju gospodarczego, prowadzenie działań militarnych oraz reagowanie na żądania rozmaitych grup społecznych.

Baza danych w grze uwzględnia około 600 wskaźników, zmieniających się dynamicznie w efekcie ponad 1000 działań, jakie podjąć może gracz, a także pod wpływem zdarzeń o charakterze losowym. Twórcy przygotowali przeszło 20 scenariuszy inspirowanych współczesną sytuacją na świecie (American Fiscal Cliff, Israel-Iran Escalation, Organization of Rice Exporting Countries, European Budgetary Golden Rule, Building South American Pipelines, African Economic Boom, Third World War, Triple A, Famine in Southern Sudan i inne). Dodatkowo istnieje możliwość tworzenia własnych misji w oparciu o wbudowany edytor.

Mechanika rozgrywki w dużym stopniu bazuje na rozwiązaniach zastosowanych w grze Rulers of Nations: Geo-Political Simulator 2. Nowości to m.in. zwiększona liczba i rola organizacji międzynarodowych (ONZ, NATO i inne). Ciekawostkę stanowi również tryb zabawy Quiz obejmujący ponad 3000 pytań związanych z polityką, gospodarką oraz historią najnowszą.

W porównaniu z wcześniejszymi odsłonami serii zmian doczekała się także oprawa wizualna. Gra w dalszym ciągu bazuje na warstwie tekstowej (wykresy, statystyki, analizy itp.), a elementy graficzne pełnią rolę dekoracji. Mimo to deweloperzy postarali się, aby wydarzenia prezentowane na mapach terenowych wyglądały bardziej atrakcyjnie. Zabawie towarzyszy również całkowicie nowy podkład muzyczny.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 82 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Masters of the World: Geo-Political Simulator 3: Odpowiednia dla każdego wieku.

Masters of the World: Geo-Political Simulator 3 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta graficzna 256 MB RAM (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8