Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2012, 10:22

autor: Hed

Legend of Grimrock w sprzedaży – klasyczny RPG w nowych szatach

Pojawiła się oczekiwana niezależna gra RPG Legend of Grimrock, nawiązująca do takich serii jak Dungeon Master. Za pierwszoosobowy „dungeon crawler” studia Almost Human trzeba zapłacić około 40 złotych.

Legend of Grimrock w sprzedaży – klasyczny RPG w nowych szatach  - ilustracja #1

Legend of Grimrock, gra studia Almost Human, trafiła wczoraj do sprzedaży i jest dostępna na stronie dewelopera oraz w popularnych serwisach Good Old Games oraz Steam. W większości miejsc produkcję można kupić za około 40 zł. W zamian otrzymujemy sentymentalną podróż do świata klasycznych erpegów, zrealizowaną przy pomocy współczesnych środków. Dzięki temu Legend of Grimrock powinien spodobać się zarówno starszym, jak i młodszym graczom.

Niezależne studio Almost Human postanowiło wrócić do klasycznej formuły RPG, znanej z takich serii jak Dungeon Master. Podziemia w Legend of Grimrock przemierzamy z perspektywy pierwszej osoby, przesuwając drużynę postaci po kolejnych polach. Lokacje są najeżone przeciwnikami, pułapkami oraz sekretami – jak w każdym szanującym się „dungeon crawlerze”. Pozornie archaiczna rozgrywka została podrasowana i upiększona ładną grafiką.

Tematyka wybrana przez Almost Human i popularność gatunku RPG sprawiły, że Legend of Grimrock szybko stał się jedną z bardziej znanych i wyczekiwanych gier niezależnych początku tego roku. Na szczęście, deweloper nie zawiódł i gra okazała się naprawdę dobra, o czym przekonywał nas UVI. Być może sukces tego tytułu przyczyni się do wzrostu zainteresowania podobnymi grami – wbrew pozorom niezależni twórcy mają w zanadrzu kilka innych, podobnych pozycji.

  1. Oficjalna strona Legend of Grimrock
  2. Nasza recenzja Legend of Grimrock