Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2012, 09:59

autor: Aver

Namco Bandai pokazało prasie nowe demo gry Star Trek

Firma Namco Bandai zaprezentowała na imprezie Global Gamer’s Day demo wczesnej wersji gry Star Trek, zainspirowanej nadchodzącą kontynuacją filmu sprzed paru lat w reżyserii J. J. Abramsa. Można je określić w dwóch słowach: kooperacja i eksplozje.

Podczas imprezy Global Gamer’s Day w Las Vegas, zorganizowanej przez firmę Namco Bandai w celu zaprezentowania swojej linii wydawniczej, miała miejsce prezentacja dema gry akcji TPP Star Trek, nad którą pracują ludzie z Digital Extremes, studia odpowiedzialnego m.in. za współtworzenie Unreal, tryb rozgrywki wieloosobowej w BioShock 2 oraz The Darkness II. Jej fabuła ma być oryginalna i wyjątkowa, a zarazem nawiązywać do historii nadchodzącego filmu w reżyserii J. J. Abramsa, będącego kontynuacją obrazu z 2009 roku. Nad jak najlepszym połączeniem elementów fabuły obu produkcji – komputerowej i kinowej – pracuje Marianne Krawczyk, współautorka scenariusza do serii God of War.

Kirk i Spock w boju, czyli nowe informacje o grze Star Trek - ilustracja #1

Wiele miesięcy temu informowaliśmy, że gra skupi się na trybie kooperacji i doda wiele nowych elementów do filmowych przygód Kirka oraz Spocka. Zaprezentowane w Las Vegas demo położyło duży nacisk na samą akcję. Według przedstawicieli serwisu Game Zone, było ono bardzo dynamiczne, pełne eksplozji, oferowało szeroki wachlarz broni do wyboru, a zaprezentowany w nim statek głównych bohaterów był wzorowany na wersji filmowej.

Twórcy z Digital Extremes zapowiadają, że dużą rolę w ich produkcji odegra tricorder. Znane wszystkim miłośnikom serii Star Trek urządzenie ma być źródłem informacji kluczowych dla fabuły. Gra zaoferuje także pewne elementy rozwoju postaci – wraz z postępowaniem akcji, bohaterowie będą otrzymywać nowe zdolności. Dla każdego z nich zaprojektowano specyficzne rodzaje broni.

Namco Bandai, która w lutym ogłosiła, że będzie wydawcą gry, zapowiada, że ukaże się ona w pierwszym kwartale przyszłego roku na PC, Xboksa 360 i Playstation 3, a więcej informacji na jej temat poznamy podczas targów E3.

Impreza Global Gamer’s Day przyniosła wiele nowych informacji na temat planów wydawniczych Namco Bandai. Uwaga wielu skupiła się na takich kwestiach jak pecetowa wersja Dark Souls, zapowiedź Tekken Tag Tournament 2, czy też szczegóły premiery na Zachodzie Ni No Kuni: Wrath of the White Witch – gry powstałej we współpracy z kultowym japońskim studiem animacji Ghibli. Już niedługo w Europie ma pojawić się także One Piece: Pirate Warriors.