Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2012, 12:24

autor: Aleksander Kaczmarek

Namco Bandai wydawcą nowej gry w uniwersum Star Trek

Firma Namco Bandai ogłosiła, że wyda nową grę w uniwersum Star Trek, nad którą pracuje obecnie studio Digital Extremes. Tytuł ukaże się w pierwszym kwartale przyszłego roku i towarzyszyć będzie filmowi wytwórni Paramount Pictures.

Namco Bandai wydawcą nowej gry w uniwersum Star Trek - ilustracja #1

Pomysłodawcą Star Treka był amerykański scenarzysta i producent telewizyjny Gene Roddenberry. Pierwotnie kosmiczne uniwersum wykreowane zostało z myślą o serialu fantastyczno-naukowym, który na ekranach telewizorów zagościł w 1966 roku. Obecnie Star Trek to 6 seriali telewizyjnych, 11 pełnometrażowych filmów, a także dziesiątki książek, komiksów i gier (zarówno komputerowych jak i planszowych).

Fani Star Treka są ostatnimi czasy rozpieszczani przez deweloperów. Co prawda przyszłość tworzonej przez firmę Gameforge przeglądarkowej gry Star Trek: Infinite Space od kilku miesięcy stoi pod znakiem zapytania, ale za to w ubiegłym miesiącu ruszyła darmowa wersja Star Trek Online, czyli wyprodukowanego przez ekipę Cryptic Studios pełnowymiarowego MMO, kontynuującego wątki filmu „Star Trek Nemesis”. Największe nadzieje budzi jednak nowe dzieło deweloperów z Digital Extremes, funkcjonujące póki co pod roboczym tytułem - Star Trek.

Firma Namco Bandai potwierdziła, że ciekawie zapowiadająca się gra wydana zostanie w wersjach na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Tytuł trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale 2013 roku, czyli najprawdopodobniej w okolicach zaplanowanej na 17 marca premiery dwunastego filmu z serii Star Trek, w którym wystąpią m.in. Benedict Cumberbatch, Zoe Saldana oraz Chris Pine.

Namco Bandai wydawcą nowej gry w uniwersum Star Trek - ilustracja #2

Przypomnijmy, że o nowej grze w uniwersum Star Trek zrobiło się głośno podczas ubiegłorocznych targów E3 w Los Angeles. Wytwórnia Paramount Pictures pokazała wówczas projekt w fazie pre-alfa, a mimo to zdołała zachwycić krytyków, zdobywając m.in. tytuł „Najbardziej Wartościowej Gry” przyznany przez redakcje Official Xbox Magazine oraz PlayStation: The Official Magazine. Zwiastun dzieła ekipy deweloperskiej Digital Extremes, odpowiedzialnej m.in. za BioShock 2 i The Darkness II, zaprezentowany został także podczas konferencji koncernu Sony.

Z ujawnionych dotąd informacji wiemy, że za scenariusz powstającej gry odpowiadają Marianne Krawczyk (scenarzystka trylogii God of War) oraz Bob Orci i Alex Kurtzman (współtwórcy filmu „Star Trek”). Głównymi bohaterami będą kapitan James Tiberius Kirk oraz pierwszy oficer na pokładzie USS Enterprise – Spock, którzy razem muszą stawić czoła groźnej rasie. Gracze mogą spodziewać się dynamicznej rozgrywki nastawionej na zabawę w trybie kooperacji.

Namco Bandai wydawcą nowej gry w uniwersum Star Trek - ilustracja #3- Uwaga, jaką studio Digital Extremes przywiązuje do szczegółów oraz współpraca z Paramount Pictures i ekipą Bad Robot Interactive (specjaliści od efektów specjalnych – przyp. red.) pozwoli stworzyć coś autentycznego, co z pewnością zachwyci zarówno fanów Star Treka jak i graczy – przekonuje Olivier Comte, wiceprezes Namco Bandai.