Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2012, 13:30

autor: Adrian Werner

Wystartowała walentynkowa edycja akcji Indie Royale - Zeno Clash, Hoard, Lume oraz seria Soulcaster

Zgodnie z zapowiedziami ruszyła walentynkowa edycja akcji Indie Royale. Tym razem po atrakcyjnej cenie można nabyć zestaw, w skład którego wchodzą gry Zeno Clash, Hoard i Lume oraz dwie pierwsze odsłony cyklu Soulcaster

Mamy dobre wieści dla miłośników gier niezależnych. Wystartowała bowiem właśnie walentynkowa edycja akcji Indie Royale. W jej ramach za niewielkie pieniądze możecie nabyć zestaw, w skład którego weszły gry Zeno Clash, Hoard i Lume oraz dwie pierwsze odsłony serii Soulcaster.

Wystartowała walentynkowa edycja akcji Indie Royale - Zeno Clash, Hoard, Lume oraz seria Soulcaster - ilustracja #1

Warto zaznaczyć, że Indie Royale działa na trochę innych zasadach niż większość akcji tego typu. Cena minimalna kształtowana jest bowiem przez działania samych kupujących. Im więcej osób zdecyduje się zapłacić najmniejszą możliwą kwotę, tym wyższa się ona staje. Jednocześnie jednak osoby, które wydadzą na zestaw więcej niż muszą obniżają cenę dla przyszłych klientów. W sumie tworzy to system gdzie opłaca się dokonać zakupu jak najwcześniej.

Jak już wspomnieliśmy, tytuły dostępne w najnowszej edycji Indie Royale to:

  1. Zeno Clash
  2. Hoard
  3. Lume
  4. Soulcaster
  5. Soulcaster II

Zwłaszcza te dwie ostanie pozycje są godne uwagi, ponieważ walentynkowe Indie Royale stanowi ich pecetowy debiut. Do tej pory dostępne były jedynie na konsoli Xbox 360 w ramach usługi Xbox Live Indie Games. W obu grach wcielamy się w czarnoksiężnika, który potrafi przywoływać kopie duchów zmarłych poszukiwaczy przygód (łucznika, wojownika i eksperta od bomb). Umiejętność ta okazuje się bardzo przydatna podczas zwiedzania wypełnionych potworami podziemi. Mechanika zabawy ma sporo wspólnego z gatunkiem tower defense. Na raz możemy przywołać maksymalnie pięć duchów i konieczne jest ich strategiczne rozmieszczanie na planszy, tak aby nie dopuścić wrogów do czarnoksiężnika.

Wystartowała walentynkowa edycja akcji Indie Royale - Zeno Clash, Hoard, Lume oraz seria Soulcaster - ilustracja #2

Spore pochwały należą się twórcom za przygotowanie solidnych wersji pecetowych obu części serii Soulcaster. Studio MagicalTimeBean zadbało o sporo opcji graficznych i dobry interfejs użytkownika, który przemodelowano tak, aby dobrze działał z myszką i klawiaturą, choć oczywiście można również grać padem.

Warto też wspomnieć, że w zestawie poza podstawową wersją Hoard znalazły się również dwa dodatki DLC to tej gry w postaci Flame-Broiled SANDwich oraz Dynamite Roll.

Walentynkowa edycja Indie Royale potrwa do 15 lutego tego roku. Cena minimalna w chwili pisanie tej wiadomości wynosiła 3,39 euro, czyli około 15 złotych.