Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2012, 16:00

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Hollywoodzka obsada głosowa nowego Syndicate i fragment gameplay'a kampanii solowej

Koncern Electronic Arts ujawnił nazwiska czołowych aktorów, którzy wzięli udział w nagraniach dubbingu do gry Syndicate. Nie ma w tym gronie gwiazd światowego formatu, ale kinomaniacy bez trudu powinni rozpoznać głosy. A jak brzmi niemiecka wersja językowa?

Hollywoodzka obsada głosowa nowego Syndicate i fragment gameplay'a kampanii solowej - ilustracja #1
Syndicate
  1. gatunek: gry akcji/FPS
  2. deweloper: Starbreeze Studios
  3. wydawca: Electronic Arts
  4. polski dystrybutor: Electronic Arts Polska
  5. platformy: PC, Xbox 360, PlayStation 3
  6. data premiery w Polsce: 24 lutego 2012 roku

Koncern Electronic Arts nie szczędzi środków na wskrzeszenie marki Syndicate. Do udziału w dubbingu futurystycznej, pierwszoosobowej strzelaniny, nad którą pracuje szwedzkie studio Starbreeze, zaproszeni zostali popularni aktorzy, na czele z Rosario Dawson i Brianem Coxem. Graczy oczekujących na zbliżającą się premierę gry powinien zainteresować także opublikowany przez niemiecki serwis GameStar obszerny fragment kampanii trybu single player.

W amerykańskich sklepach Syndicate pojawi się już za półtora tygodnia. Koncern Electronic Arts stara się więc mocno promować grę, w czym pomocni są m.in. aktorzy dubbingujący postaci. Wydawca postawił na gwiazdy być może nie pierwszego kalibru, ale z pewnością znane dosyć szerokiej publiczności.

Hollywoodzka obsada głosowa nowego Syndicate i fragment gameplay'a kampanii solowej - ilustracja #2

W rolę Lily Drawl, ambitnej członkini EuroCorpu, wcieliła się Rosario Dawson. Aktorkę (i zarazem piosenkarkę) można było oglądać w takich filmach jak: „Faceci w czerni 2”, „Sin City: Miasto grzechu”, „Alexander” oraz „Grindhouse Vol. 1: Death Proof”. Jackowi Denhamowi i Julesowi Meritowi, czyli dwóm agentom wspomnianej korporacji, głosów użyczyli Brian Cox oraz Michael Wincott. Pierwszy z nich ma na koncie role m.in. w „Tożsamości Bourne'a” i „Troi”, natomiast drugi wystąpił np. w „Kruku” oraz „Truposzu”.

- Jestem zdumiona tym, jak głęboka stała się fabuła gier wideo, ukazując fantastyczne światy i zapadających w pamięć bohaterów, a tym samym rywalizując z wielkimi hollywoodzkimi filmami – twierdzi Rosario Dawson. - Byłam podekscytowana, gdy EA zaproponowało mi wcielenie się w Lily Drawl w Syndicate. To ciekawa, silna postać kobieca. Jak to fajnie odgrywać geniusza zbrodni, który zaprojektował wojskowy chip w głowie gracza!

Gracze, których nie zraża niemiecka wersja językowa gry, mogą zobaczyć opublikowany przez serwis GameStar obszerny, ponad 10-minutowy materiał przedstawiający wprowadzenie oraz fragment kampanii trybu jednoosobowego w Syndicate.

Przypominamy, że na europejskim rynku nowe dzieło ekipy studia Starbreeze zadebiutuje 24 lutego (3 dni po premierze w Stanach Zjednoczonych) w wersjach na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Zainteresowanych kupnem gry w przedsprzedaży zachęcamy do wizyty w sklepie gry-online.pl.