Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2012, 16:12

Remedy stworzy kolejną odsłonę serii Alan Wake

Mamy dobre wieści dla fanów serii Alan Wake. Szef studia Remedy zdradził, że planowana jest kolejna odsłona cyklu.

Mamy wieści, które powinny ucieszyć wszystkich miłośników serii Alan Wake. Okazuje się, że zmierzające na Xbox Live Arcade Alan Wake's American Nightmare nie będzie ostatnią odsłoną cyklu. W udzielonym serwisowi Joystiq wywiadzie Matias Myllyrinne, czyli szef studia Remedy, stwierdził, że zespół rozpoczął już przymiarki do kontynuowania tej marki.

Remedy stworzy kolejną odsłonę serii Alan Wake - ilustracja #1

Oczywiście jest zbyt wcześnie, aby mówić o jakichkolwiek konkretach. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że według Myllyrinne’a zespołowi bardzo spodobała się praca nad Alan Wake's American Nightmare. Dotychczas produkcja każdej nowej gry zajmowała Finom wiele lat, więc możliwość stworzenia w krótkim czasie małej zamkniętej opowieści była bardzo przyjemnym doświadczeniem. Całkiem więc prawdopodobne, że już wkrótce usłyszymy zapowiedź kolejnej odsłony wyprodukowanej z myślą o dystrybucji elektronicznej

Potwierdzono jednocześnie, że to Remedy jest właścicielem praw do serii i studio samodzielnie zadecyduje o przyszłości Alana Wake’a. To właśnie dlatego fiński zespół będzie mógł na własną rękę wydać pecetową wersję pierwszej odsłony cyklu, bez żadnego udziału ze strony firmy Microsoft. Autorzy mają nadzieję, że edycja komputerowa okaże się sporym sukcesem i tym samym ułatwi powstanie pełnowymiarowej kontynuacji.

Warto przy okazji przypomnieć, że ten miesiąc będzie wyjątkowo udany dla fanów serii. Wpierw 16 lutego do sprzedaży na serwisach dystrybucji elektronicznej trafi pecetowa wersja Alan Wake. Zwolennicy wydań pudełkowych będą musieli poczekać dwa tygodnie dłużej, do 2 marca. Niestety, na razie żaden polski wydawca nie zapowiedział chęci wypuszczenia gry na rodzimym rynku.

Zainteresowanym zobaczeniem jak edycja pecetowa prezentuje się w akcji polecamy obejrzenie piętnastominutowej prezentacji tej wersji

Natomiast 22 lutego posiadacze konsoli Xbox 360 będą mogli nabyć za pośrednictwem dystrybucji elektronicznej grę Alan Wake’s American Nightmare. Według słów twórców nie będzie to pełnoprawna kontynuacja. Zamiast tego gra zaoferuje samodzielną historię, w którą będą mogły zagrać nawet osoby niemające wcześniej styczności z pierwszą przygodą Wake'a. Ukończenie kampanii powinno zająć około 4-5 godzin, a zabawę dodatkowo przedłuży zręcznościowy tryb Fight Till Dawn, o którym pisaliśmy w grudniu.