Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSPPCPS3
Okładka Hoard (PSP)

Hoard

Zręcznościówka stawiająca gracza w roli drapieżnego smoka. Akcja toczy się w typowej scenerii fantasy, pełnej olbrzymich zamków, pięknych księżniczek i dzielnych rycerzy. Jako łuskowaty stwór łupimy ludzkie królestwa, zabijamy nieprzyjaciół i przede wszystkim gromadzimy skarby.

Zręcznościowe | na 2 osoby | indie | kooperacja

Okładka Hoard (PSP)

data premiery gry:

2lis2010

PS3

22mar2011

PSP

4kwi2011

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hoard to stosunkowo prosta gra zręcznościowa przenosząca nas do średniowiecznej, fantastycznej rzeczywistości, w której smoki dręczą ludzkie królestwa. Obejmujemy kontrolę nad jedną z tych mitycznych bestii i staramy się przetrwać na Ziemi, zbierając skarby i ograniczając ekspansję ludzi.

Kamera pokazuje akcję w Hoard z góry, przedstawiając latającego smoka na środku ekranu i całe atakowane w danym momencie królestwo w tle. Zadaniem grających jest niszczenie upraw, domostw i twierdz ludzi oraz porywanie dziewic dla okupu. Wszystkie te działania sprowadzają się do kolekcjonowania złota, które smok może przeznaczać na rozwijanie swoich zdolności. Jednak zanim ze złota skorzysta, musi je złożyć w swoim gnieździe.

Do poprawiania są cztery różne statystyki wpływające na wytrzymałość, ilość przenoszonego złota, szybkość i siłę ognistego oddechu. Przeciwnikami smoka w grze są rycerze, katapulty, magowie oraz łucznicy. Spore znaczenie ma również upływ czasu oraz konkurencyjne bestie zajmujące się dokładnie tym samym co my i mogące zrobić nam krzywdę.

Autorzy umożliwili zabawę czterem osobom w trybie współpracy lub przeciwko sobie poprzez sieć. Pojedynczy gracz może skorzystać ze sztucznej inteligencji która pokieruje pozostałymi smokami na planszy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Hoard

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Hoard

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 625 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Wystartowała walentynkowa edycja akcji Indie Royale - Zeno Clash, Hoard, Lume oraz seria Soulcaster
Wystartowała walentynkowa edycja akcji Indie Royale - Zeno Clash, Hoard, Lume oraz seria Soulcaster

wiadomość11 lutego 2012

Zgodnie z zapowiedziami ruszyła walentynkowa edycja akcji Indie Royale. Tym razem po atrakcyjnej cenie można nabyć zestaw, w skład którego wchodzą gry Zeno Clash, Hoard i Lume oraz dwie pierwsze odsłony cyklu Soulcaster

Najlepiej sprzedające się gry niezależne na amerykańskim PlayStation Network. Limbo i PixelJunk Shooter 2 na topie
Najlepiej sprzedające się gry niezależne na amerykańskim PlayStation Network. Limbo i PixelJunk Shooter 2 na topie

wiadomość14 grudnia 2011

Firma Sony Computer Entertainment America opublikowała listę najlepiej sprzedających się gier niezależnych na amerykańskim PlayStation Network. Tytuły podzielono na trzy kategorie, a zwycięzcami okazały się produkcje: Limbo, PixelJunk Shooter 2 oraz Hoard.

Wieści ze świata (Portal 2, SOCOM 4, Alone in the Dark) 26/05/11

wiadomość26 maja 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o końcu konsolowego Age of Conan, darmowej muzyce z Portal 2, przejęciu Direct2Drive przez GameFly, a także potencjalnym wznowieniu Alone in the Dark: The New Nightmare. Zapraszamy do lektury.

PS3
PSP
PC