Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2012, 13:03

autor: Len

Star Trek Online od dziś za darmo

W dniu dzisiejszym gra Star Trek Online przechodzi na model free-to-play, co oznacza, że będziemy mogli w nią pograć zupełnie za darmo. Oprócz wielu drobnych usprawnień do rozgrywki, twórcy wprowadzili także zupełnie nowe intro.

Fani Star Treka mają powód do świętowania. Zgodnie z listopadowymi zapowiedziami, gra Star Trek Online przechodzi na model Free-to-Play. Oznacza to, że od dnia dzisiejszego wszyscy gracze będą mogli pobrać i zagrać zupełnie za darmo.

Decyzja o przejściu na darmowy model rozgrywki została podjęta po niezbyt ciepłym przyjęciu Star Trek Online przez graczy i recenzentów oraz znacznie mniejszych dochodach z abonamentów niż pierwotnie oczekiwano. Mimo tej przemiany, konta Gold pozostaną w grze i aby skorzystać z rozszerzonych możliwości trzeba będzie nadal opłacać subskrypcje w wysokości 14,99$ miesięcznie. Posiadacze zwykłych darmowych kont będą musieli pogodzić się z licznymi ograniczeniami, takimi jak zmniejszony inwentarz czy zawężone funkcje czatu. Twórcy zapewniają, że nie są to różnice, które będą miały znaczący wpływ na rozgrywkę.

Warto to jednak zrobić choćby ze względu na fakt, że posiadacze płatnego abonamentu będą otrzymywać co miesiąc 400 Cryptic Points (waluty używanej w grze), co z pewnością wspomoże szybszy rozwój gracza w wirtualnym wszechświecie. Tu należy zaznaczyć, że będą one przyznawane nie na początku miesiąca, lecz w dniu odpowiadającym dacie rozpoczęcia korzystania z subskrypcji. Klienta Star Trek Online możecie pobrać z oficjalnej strony gry, plik waży ponad 3 GB.

Star Trek Online od dziś za darmo - ilustracja #1

Star Trek Online jest pierwszą próbą przeniesienia znanego uniwersum serialu Star Trek w realia MMO. Jest to jedna z wielu gier, które w ostatnich miesiącach przeszły na model Free-To-Play, odchodząc tym samym od wzorca ugruntowanego przez World of Warcraft. Podobny krok niedawno poczynili twórcy takich tytułów, jak Age of Conan czy DC Universe Online, a od lutego darmowy będzie także Aion.

TWOIM ZDANIEM

Będziesz grał w Star Trek Online w modelu Free-to-play?

Nie interesuje mnie ten temat.
53,8%
Myślę że teraz zainteresuję się tym tytułem.
22,3%
Nic nie przekona mnie do zagrania w Star Trek Online.
21,6%
Grałem w to i nie wracam nawet z Free-to-play.
1,2%
Cały czas gram w Star Trek Online.
1,1%
Zobacz inne ankiety