Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2012, 13:14

autor: Kono

Man vs. Machine - 1000 osób w przeglądarkowej grze FPS

Szwedzka firma MuchDifferent ogłosiła, że 29 stycznia o godzinie 14 odbędzie się próba bicia niezwykłego rekordu. Skandynawowie chcą sprawić, że w jednej grze FPS obsługiwanej z poziomu przeglądarki weźmie udział 1000 graczy.

Jeśli mieliście kiedyś ochotę na wzięcie udziału w prawdziwie wieloosobowej potyczce, to już wkrótce będzie ku temu okazja. Szwedzka firma MuchDifferent zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w próbie pobicia rekordu. Cel jest jasny: tysiąc graczy w jednej grze FPS obsługiwanej z poziomu przeglądarki.

Próba pobicia specyficznego rekordu będzie mieć miejsce 29 stycznia 2012 roku o godzinie 14.00. Osoby chętne do wzięcia udziału w tym jednorazowym wydarzeniu zostaną podzielone na dwie drużyny: graczy i deweloperów. Ci pierwsi będą kontrolować ludzi, a drudzy maszyny. Rozgrywka będzie się toczyć na jednej, wielkiej arenie, na której ma się znaleźć 1000 osób. Wszystko to będzie możliwe dzięki technologii PikkoServer opracowanej przez firmę MuchDifferent.

Man vs. Machine - 1000 osób w przeglądarkowej grze FPS - ilustracja #1

Aby wziąć udział w próbie bicia rekordu wystarczy pojawić się 29 stycznia o godzinie 14.00 na oficjalnej stronie projektu. Jednak jeśli chcecie zapewnić sobie miejsce w tym niezwykłym evencie, to możecie kupić specjalny bilet na witrynie stowarzyszenia Engineers Without Borders. Opłata, którą należy wnieść to 23 euro (około 100 złotych). Warto zaznaczyć, że cała suma zasili konto sztokholmskiej organizacji, która zajmuje się polepszaniem warunków życia w krajach rozwijających się.

Twórcy nie ujawnili jeszcze oficjalnych wymagań sprzętowych gry. Zaznaczyli jednak, że jeśli nasz komputer jest w stanie uruchomić Crysis 2 lub inne tytuły z gatunku FPS, to i z produkcją Szwedów powinien sobie poradzić. Przed rozgrywką należy jednak zainstalować Unity Web Player. Tytuł będzie grywalny na systemach z rodziny Windows i Mac OS X. Jeśli chodzi o przeglądarkę, to wszystkie nowsze wersje Internet Explorera, Firefoxa, Chrome, Safari, Opery i Camino uruchomią Man vs. Machine.

Jeśli jesteście zainteresowani tym nietypowym projektem, to na oficjalnej stronie firmy MuchDifferent możecie przeczytać komiks i obejrzeć zwiastun oraz kilka screenów z gry Man vs. Machine.