Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2011, 11:55

autor: Kono

Star Trek Online za darmo od stycznia

Firma Perfect World Entertainment poinformowała, że Star Trek Online przejdzie na model free to play 17 stycznia 2012 roku. Dowiedzieliśmy się również, że posiadacze konta Gold będą co miesiąc otrzymywać 400 Cryptic Points, czyli waluty używanej w grze.

Firma Perfect World Entertainment ogłosiła, że gra Star Trek Online autorstwa studia Cryptic przejdzie na model free to play 17 stycznia 2012 roku.

Zmiana systemu finansowania produkcji odbędzie się więc nieco później, niż pierwotnie zapowiadano. Niemniej jednak cieszy fakt, że fani uniwersum Star Trek nareszcie będą mogli spróbować swoich sił w produkcji z gatunku MMORPG zupełnie za darmo.

Star Trek Online za darmo od stycznia - ilustracja #1

Dowiedzieliśmy się również, że posiadacze płatnego konta Gold będą otrzymywać co miesiąc 400 Cryptic Points (waluty używanej w grze). Warto jednak zaznaczyć, że będą je dostawać nie na początku miesiąca, lecz w dniu odpowiadającym dacie rozpoczęcia korzystania z subskrypcji. Oznacza to, że jeśli zaczęliśmy korzystać z konta Gold np. 12 lipca, to każdego 12 dnia miesiąca będziemy otrzymywać 400 punktów. Rozdawanie Cryptic Points rozpocznie się 1 grudnia.

Przejście na model free to play stało się ostatnio bardzo popularnym krokiem stosowanym w wielu grach z gatunku MMORPG. Zabieg ten został poczyniony m.in. w przypadku takich tytułów jak Age of Conan czy ostatnio DC Universe Online. Zmiana modelu finansowania zazwyczaj wychodziła produkcjom na dobre. Na początku przyszłego roku dowiemy się, jak Star Trek Online poradzi sobie w roli darmowej gry MMORPG.