Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2011, 11:11

autor: Hed

Cryptic wyjaśnia szczegóły darmowej wersji gry MMO Star Trek Online

Znamy szczegóły darmowej wersji gry Star Trek Online, którą zapowiedziano tydzień temu. Produkcja studia Cryptic przejdzie na model finansowy free-to-play przed końcem tego roku, chociaż nie zrezygnuje z opcjonalnego abonamentu.

Poznaliśmy szczegóły darmowej wersji gry Star Trek Online, która wystartuje przed końcem tego roku. Ekipa ze studia Cryptic zamierza udostępnić graczom z bezpłatnymi kontami wszystkie sektory i misje obecne w grze, a także umożliwić zdobycie maksymalnego poziomu. Płatne będą tylko ponadprogramowe dodatki i różne specjalne funkcje.

W Star Trek Online nadal będzie można grać na płatnym koncie z abonamentem. W ten sposób otrzymamy dostęp do wszystkich atrakcji. Użytkownicy korzystający z darmowych kont, określani jako „Silver Members”, trafią za to na pewne ograniczenia.

Cryptic wyjaśnia szczegóły darmowej wersji gry MMO Star Trek Online - ilustracja #1

W trybie free-to-play będzie można stworzyć tylko dwie postacie, a rozmiary plecaka i wirtualnego konta bankowego zostaną zmniejszone. Darmowi użytkownicy nie będą mogli korzystać z modułu Foundry Creator i użyją tylko niektórych elementów interfejsu Create a Fleet.

Więcej ograniczeń zobaczymy podczas rozgrywki – mają one dotyczyć chatów, forum czy wbudowanej komunikacji głosowej. Ponadto, w darmowej wersji gry pojawią się pewne reklamy. Wszystkie elementy zostały wymienione w tym zestawieniu.

Cryptic wyjaśnia szczegóły darmowej wersji gry MMO Star Trek Online - ilustracja #2

Star Trek Online zadebiutował na początku 2010 roku i zdobył pozytywne recenzje, chociaż nie zachwycił branży. W produkcji wcielamy się w kapitana statku i przemierzamy wszechświat. Autorzy odtworzyli w grze zarówno bitwy kosmiczne, jak i sceny, w których schodzimy na powierzchnię obcych planet. Studio Cryptic zapowiedziało przejście na model finansowy free to play tydzień temu.

  1. Informacje o darmowym Star Trek Online na oficjalnej stronie
  2. Star Trek Online – galeria
  3. Star Trek Online – zwiastuny