Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2011, 12:39

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Gra MMO DC Universe Online dostępna za darmo

Firma wydawnicza Sony Online Entertainment ogłosiła, że gra DC Universe Online jest dostępna za darmo dla posiadaczy pecetów i Playstation 3. Fani superbohaterów mogą ściągnąć klienta i spróbować swoich sił w MMO ze stajni Sony.

Firma Sony Online Entertainment poinformowała, że gra DC Universe Online przeszła na model free to play. Oznacza to, że każdy użytkownik PC oraz PlayStation 3 może za darmo ściągnąć klienta i cieszyć się rozgrywką w produkcji MMORPG osadzonej w świecie superbohaterów.

Aktualnie mamy trzy poziomy dostępu do DC Universe Online: Darmowy, Premium i Legendarny. Każdy z nich pozwala na rozgrywkę i pobieranie najnowszych uaktualnień. Różnice pomiędzy poszczególnymi poziomami są jednak znaczne.

Najwięcej możliwości oferuje konto Legendary, które otrzymamy płacąc co miesiąc 15 dolarów (ok. 45 złotych). Posiadając je, będziemy otrzymywać wszystkie pakiety DLC za darmo, dostaniemy 16 slotów na postacie, a także możliwość handlowania przedmiotami i gotówką. Użytkownikami Premium staną się osoby, które wydadzą w grze przynajmniej 5 dolarów (ok. 15 złotych), a także wszyscy dotychczasowi subskrybenci. Dokładny opis poszczególnych poziomów dostępu możecie zobaczyć na oficjalnej stronie.

Gra MMO DC Universe Online dostępna za darmo - ilustracja #1

Jesteśmy pewni, że zmiana modelu finansowania na free to play rozszerzy doświadczenia płynące z obcowania z DC Universe Online, czyniąc z niej grę dostępną dla większego grona odbiorców” – powiedział John Smedley, prezes Sony Online Entertainment. Zapewnił również, że mając w dorobku takie gry jak EverQuest II: Extended, Free Realms i Star Wars: Clone Wars Adventures, jego firma wie jak gładko zaadaptować DC Universe Online do modelu free to play.

DC Universe Online to gra z gatunku MMORPG łącząca w sobie możliwość zwiedzania uniwersum DC z bardzo interesującym systemem walki. Tytuł zadebiutował w styczniu bieżącego roku na Playstation 3 i pecetach.