Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Star Trek (PC)

Star Trek

Adresowana do miłośników science-fiction gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Tytuł wyprodukowało studio Digital Extremes (znane m.in. z Homefront i The Darkness II).

Akcji | TPP | science fiction | Star Trek | filmy | multiplayer | TPS | kooperacja

Okładka Star Trek (PC)

data premiery gry:

23kwi2013

PC PS3 X360

Star Trek to dzieło kanadyjskiego studia Digital Extremes, które w dorobku ma takie tytuły jak: Unreal Tournament, Dark Sector czy The Darkness 2. Twórcy gry postanowili wypełnić lukę pomiędzy filmami Star Trek (2009) i Star Trek 2 (2012), jednocześnie rozszerzając zawarte w nich wątki fabularne o nowe elementy. W prace nad Star Trekiem zaangażowani zostali m.in. Marianne Krawczyk (scenarzystka God of War) oraz Bob Orci i Alex Kurtzman (współautorzy kinowego pierwowzoru).

W grze Star Trek towarzyszymy parze dwóch bohaterów – Jamesowi T. Kirkowi oraz Spockowi – w kolejnej niebezpiecznej przygodzie. Kapitan statku USS Enterprise otrzymuje wezwanie o pomoc z pewnej stacji. W ten sposób Kirk i Spock trafiają na trop międzygalaktycznej intrygi, dotyczącej tajemniczej rasy Gorn, która zamierza przypuścić inwazję na planety federacji. Żeby powstrzymać rozwój wydarzeń, śmiałkowie są gotowi wysadzić w powietrze wszystko, co będzie trzeba.

Adaptacja odświeżonej wersji uniwersum Star Trek podąża za stylem filmów J.J. Abramsa. Mamy więc do czynienia z grą akcji z systemem chowania się za osłonami oraz systemem rozwoju możliwości bohaterów. Istotne jest to, że każda z postaci ma nieco inne zdolności. Kirk używa broni wyposażonej w opcję ogłuszania przeciwników, a Spock może ich zamrażać. Ponadto, Kirk koncentruje się na strzelaniu, a jego kolega może też się zakradać i eliminować oponentów po cichu.

Rozgrywka w Star Trek została zaprojektowana z myślą o zabawie w trybie kooperacji. Gracze mają okazję wcielić się w postaci Kirka i Spocka, by wspólnie stawić czoła niebezpieczeństwu zagrażającemu całej galaktyce. Warto dodać, że gra zawiera parę scenek żywcem wyjętych z filmów, w tym chociażby efektowne przeloty kosmiczne między poszczególnymi częściami statku lub stacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 336 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,90 PLN

Wymagania sprzętowe Star Trek

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Recenzja gry Star Trek - Kirk i Spock śmiało kroczą w kierunku katastrofy
Recenzja gry Star Trek - Kirk i Spock śmiało kroczą w kierunku katastrofy

Recenzja 3 maja 2013, 13:00

Postaram się krótko omówić każdy z wymienionych czynników. Numer jeden: w Star Treku strzelanie jest całkowicie nijakie i właściwie jedyną zaletą tak zwanych starć z wrogami okazuje się odpowiednio wysoki poziom trudności (nie ma mowy o szarżowaniu). Rodzajów broni występuje kilka i każdy oferuje coś innego, ale – szczerze mówiąc – nie ma wśród nich niczego godnego zapamiętania. Tym bardziej że efekty niektórych pocisków są wręcz komiczne – najlepszym przykładem niech będzie plazma, której rozbryzgi wyglądają jak zielona breja. Oczywiście autorzy trochę kombinują, wprowadzając pociski ogłuszające, które pozwalają podbiec i położyć wroga jednym ruchem. Szkoda, że te „widowiskowe” ciosy wyglądają, jakby ich nie było – to najmniej efektowne „nokauty”, jakie widziałem. Niewątpliwie miło, że pomyślano o zwolennikach ideologii pacyfistycznej i dodano skradanie, związane często z opcjonalnymi wyzwaniami (sugerującymi, aby nie atakować wrogów lub poszukać alternatywnej ścieżki). Warto by było jednak dołożyć do niego jakąkolwiek formę wskazania, kiedy jesteśmy ukryci – inną niż używanie nieporęczne tricodera. Bez tego działanie w cieniu jest raczej działaniem na chybił trafił. „Zobaczą mnie czy nie?” – mam wrażenie, że aby uzyskać odpowiedź na to pytanie, gra uruchamia maszynę losującą.

PC
PS3
X360