Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2012, 10:39

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Chris Pine i Zachary Quinto podłożą głosy postaciom w grze Star Trek

Firmy Namco Bandai i Paramount Pictures ogłosiły, że w najnowszej grze Star Trek, autorstwa zespołu Digital Extremes, postacie Kirka i Spocka przemówią głosami aktorów, którzy zagrali w filmie wyreżyserowanym przez J.J. Abramsa.

Mamy dobrą wiadomość dla osób oczekujących na grę Star Trek. Firmy Namco Bandai i Paramount Pictures ogłosiły, że w najnowszej produkcji studia Digital Extremes głosy pod kapitana Kirka i Spocka podłożą Chris Pine oraz Zachary Quinto, czyli aktorzy wcielający się w te role w filmie z 2009 roku.

Chris Pine i Zachary Quinto podłożą głosy postaciom w grze Star Trek - ilustracja #1

W notce prasowej można przeczytać, że Pine i Quinto nie będą jedynymi aktorami użyczającymi swoich głosów postaciom z gry. Do prac nad Star Trek zatrudnieni zostali praktycznie wszyscy artyści, którzy wystąpili w filmie z 2009 roku. Oznacza to, że w grze usłyszymy Zoe Saldanę w roli porucznik Uhury, Simon Pegg podłoży głos pod Scotty’ego, a Karl Urban pod doktora McCoy’a. W obsadzie gry nie zabraknie też Johna Cho i Antona Yelchina, którzy wcielą się w wirtualne wersje Sulu i Chekova.

Przedstawiciele Namco Bandai i Paramount Pictures poinformowali również o tym, że za scenariusz nadchodzącej gry odpowiadać będzie Marianne Krawczyk, która ma na swoim koncie pracę przy serii God of War. Wspomogą ją Roberto Orci i Alex Kurtzman, czyli scenarzyści i producenci nadchodzącego filmu, sygnowanego marką Star Trek.

Star Trek to gra autorstwa kanadyjskiego studia Digital Extremes, które w dorobku ma takie produkcje jak: Unreal Tournament, Bioshock 2, Dark Sector czy The Darkness 2. Tytuł ma wypełnić lukę fabularną pomiędzy filmami Star Trek (2009) i Star Trek 2 (2013), jednocześnie rozszerzając zawarte w nich wątki o nowe elementy. Rozgrywka jest projektowana głównie z myślą o zabawie w trybie kooperacji. Gra pojawi się na początku 2013 roku na pecetach, PlayStation 3 i Xboksie 360.