Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2012, 10:36

The Last of Us pojawi się dopiero w 2013 roku

The Last of Us nie będzie miał premiery w 2012 roku. Na grę poczekamy dłużej, bo w najbliższych miesiącach Sony chce skupić się na PlayStation Vita.

The Last of Us pojawi się dopiero w 2013 roku - ilustracja #1

Gra The Last of Us nie pojawi się w 2012 roku - firma Sony planuje wydać ją dopiero w przyszłym roku. Shuhei Yoshida, szef Sony Worldwide Studios, powiedział, że w najbliższych miesiącach koncern skupi się na wypuszczonej niedawno PlayStation Vita, bo to ważny czas dla tej konsoli przenośnej. Osoby, które ostrzyły sobie zęby na powyższy tytuł muszą więc uzbroić się w cierpliwość.

Zapytany o plany wydawnicze Sony na przyszły rok Shuhei Yoshida powiedział serwisowi VG247: „Nie jesteśmy gotowi, żeby mówić o roku 2013. Ale niektóre z pokazanych tytułów, jak God of War i The Last of Us, nie wyjdą w tym roku”. Teraz Sony chce inwestować w tworzenie gier na PlayStation Vita i jednocześnie przekonać wydawców do wypuszczania specjalnych produkcji na tę platformę (jak w przypadku Assassin’s Creed III Liberation).

Do tej pory nie podawano dokładnej daty premiery gry The Last of Us, chociaż można było domyślać się, że raczej nie zobaczymy jej w tym roku. Data premiery nowego God of War została ujawniona na konferencji Sony. Na oba tytuły warto czekać, chociaż znacznie więcej emocji wzbudza pierwszy z nich. To nowa marka od studia Naughty Dog, które stworzyło jedną z większych serii tej generacji – Uncharted.

  1. Konferencja Sony na E3