Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2012, 10:21

autor: Hed

The Last of Us – zobacz gameplay z nowej gry twórców Uncharted

Naughty Dog i Sony pokazały konkretny materiał z gry The Last of Us. Brutalny i bezkompromisowy fragment rozgrywki nie pozostawia złudzeń – studio żegna się z lekkimi, przygodowymi klimatami w stylu Uncharted.

The Last of Us – zobacz gameplay z nowej gry twórców Uncharted - ilustracja #1

Na konferencji Sony w końcu pokazano właściwą rozgrywkę z gry The Last of Us. Kilkuminutowa prezentacja rzuciła nowe światło na produkcję studia Naughty Dog. Wygląda na to, że dostaniemy tytuł w pewien sposób nawiązujący do Uncharted, ale jednak zrealizowany w innej, znacznie cięższej i poważniejszej konwencji. W tej grze bohaterowie będą toczyli zaciekłą walkę o życie – przekonajcie się sami, sprawdzając materiał.

W The Last of Us pokierujemy poczynaniami niejakiego Joela, mężczyzny, który przemierza postapokaliptyczny świat w towarzystwie nastolatki Ellie. Dwójka będzie starała się pomagać sobie w trudnych momentach, na przykład podczas walki. Same starcia wydają się bardziej przyziemne i znacznie brutalniejsze niż w przypadku Uncharted. Bohater zostanie opatrzony nieregenerującym się paskiem życia i będzie musiał uważać na amunicję.

Naughty Dog opanowało sceny kameralnych starć do perfekcji – na to wskazuje dynamiczny, ale też ciężki fragment rozgrywki. Ciekawe jest to, że Joel będzie potrafił naprędce montować różne pomocne „zabawki”, na przykład koktajl Mołotowa. Ellie nie raz uratuje mu skórę, odwracając uwagę oponenta i w ten sposób dając mężczyźnie moment wytchnienia oraz szansę na kontratak. Na ile to wszystko jest liniowe? Przekonamy się pewnie niedługo.

The Last of Us – zobacz gameplay z nowej gry twórców Uncharted - ilustracja #2

The Last of Us zostanie wydany na PlayStation 3 – prawdopodobnie na początku przyszłego roku.

  1. Konferencja Sony – nasza relacja

Ostatnia aktualizacja: 2012-06-05

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Last of Us

The Last of Us