Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2012, 20:18

autor: Hed

Nowy zwiastun Star Trek – Kirk i Spock w stylu Mass Effect

Nowy zwiastun Star Trek nie pozostawia złudzeń – produkcja studia Digital Extremes będzie najbardziej widowiskową adaptacją popularnej serii w historii. Twórcy przekonują jednak, że podczas nowych przygód Kirka oraz Spocka nie będziemy tylko biegać i strzelać.

Firma Namco Bandai wypuściła nowy zwiastun gry Star Trek, w którym w końcu pokazano fragmenty rozgrywki. Produkcja tworzona przez kanadyjskie studio Digital Extremes będzie powiązana z kolejnym filmem rozgrywającym się w tym uniwersum, więc pokaże przygody Kirka oraz Spocka. Co ciekawe, deweloperzy najwyraźniej inspirują się stylem wizualnym serii Mass Effect. Ich gra będzie jednak stawiała głównie na akcję, wzbogaconą o tryb kooperacji.

W zwiastunie pojawia się znaczek PlayStation Move. To prawdopodobnie oznacza, że gra będzie korzystała z tego kontrolera.

Nowe dzieło studia Digital Extremes, które wyrobiło sobie renomę niedawnym The Darkness II, zapowiada się na najdynamiczniejszą adaptację serii Star Trek w historii. W zwiastunie Kirk i Spock zachowują się jak bohaterowie akcji – skaczą w przepaść, strzelają do wszystkiego co się rusza i wyglądają groźnie (podobnie zresztą jak w poprzednim trailerze). Z Mass Effect kojarzy się zastosowanie wielu rozbłysków światła i specyficzne ukazanie akcji. Reszta elementów pochodzi już z doskonale znanej serii.

W kilku nowych tekstach na temat Star Trek twórcy gry przekonują, że chcą przełamać stereotyp kiepskich produkcji na licencji filmowej. W osiągnięciu wysokiej jakości pomoże między innymi Marianne Krawczyk, autorka scenariusza do serii God of War. Mimo wyjątkowo wybuchowego zwiastuna, Digital Extremes zapewnia, że gra nie będzie polegała tylko na bieganiu i strzelaniu. Pojawią się w niej elementy platformowe, podróże i motywy fabularne.

Star Trek zostanie wydany na początku 2013 troku na pecetach i konsolach.