Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2012, 19:50

autor: Ender

Znamy dokładną datę premiery Halo 4

Microsoft podał właśnie dokładną datę premiery czwartej części serii Halo. Na całym świecie, gra zadebiutuje na półkach sklepowych na początku listopada.

Znamy dokładną datę premiery Halo 4 - ilustracja #1

Firma Microsoft podała dokładną datę oczekiwanej przez wielu graczy premiery gry Halo 4, która ma wyznaczyć nowy kurs dla ponad 10-letniej serii. Tytuł trafi do sklepów na całym świecie we wtorek, 6 listopada tego roku. Przypomnijmy, że za produkcję czwartej odsłony przygód Master Chiefa, rozgrywającej się cztery lata po zakończeniu Halo 3, odpowiada nowe studio 343 Industries, które zastąpiło twórców cyklu z Bungie Software. Microsoft jest pewny tego, że pomimo zmian zespołu deweloperskiego, Halo 4 uda się osiągnąć oszałamiający sukces, dorównujący lub przerastający ten, jaki osiągnęła trzecia część sagi. Jak zapewniają przedstawiciele producenta, otwierająca nową trylogię gra jest jednym z fundamentów, na których marka będzie rozwijać się przez kolejną dekadę.

Od czasu premiery pierwszej części Halo na konsoli Xbox w 2002 roku, cykl stał się jedną z najbardziej dochodowych serii w historii branży gier. Przez lata uniwersum gry było sukcesywnie rozszerzane dzięki sequelom, komiksom, książkom i filmom, a także zaangażowaniu fanów. Master Chief, odziany w charakterystyczny zielony pancerz i hełm zasłaniający całą twarz, dzięki zdobytej ogromnej popularności stał się jedną z nowych ikon amerykańskiej popkultury i gamingu. Halo przyczyniło się też w ogromnym stopniu do spopularyzowania FPS-ów i rozgrywek multiplayer wśród konsolowych graczy, czego efekty obserwujemy po dziś dzień.