Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2012, 11:02

autor: Sarge

Pierwsze screeny z gry Halo 4?

W sieci pojawiły się nowe screeny z gry Halo 4. Twórcy zapewniają, że są to niepodrasowane zrzuty ekranu, prosto z silnika graficznego produkcji studia 343 Industries.

Serwis GamerLive.TV zaprezentował pierwsze screeny rzekomo pokazujące grę Halo 4 działającą na silniku graficznym. Więcej informacji na temat produkcji studia 343 Industries powinniśmy poznać dzisiaj po południu.

Zdjęcia nie przedstawiają zbyt wiele - na pierwszym planie w obu przypadkach występuje Master Chief. Jego wykonanie może jednak robić wrażenie, a wśród niektórych użytkowników forum NeoGAF wzbudziło nawet wątpliwości, czy jest to postać w całości wyświetlana za pomocą silnika graficznego. Jeden z twórców gry twierdzi na wspomnianej stronie, że tak jest w istocie, a screeny miały pozostać nietknięte i niepodrasowane przez programy graficzne.

Jeśli powyższe doniesienia są prawdziwe, to nadal powinniśmy traktować najnowsze zdjęcia z pewnym dystansem. Halo 4 to gra FPS, a zatem pokazane screeny pochodzą najprawdopodobniej ze sceny przerywnikowej, a te prezentują się lepiej, niż sama produkcja w trakcie trwania właściwej rozgrywki. Między innymi dlatego, że tego typu scenki są często prerenderowane z użyciem silnika gry, a następnie odtwarzane jako film CGI, do czego nie jest potrzebna tak duża moc obliczeniowa.

Pierwsze screeny z gry Halo 4? - ilustracja #3Halo 4 to kolejna odsłona niezwykle popularnego cyklu pierwszoosobowych strzelanin, zapoczątkowanego jeszcze na pierwszym Xboksie. Tytuł otwiera przy okazji zupełnie nową trylogię, w pewnym sensie odcinając się od pierwszych trzech części. Tym razem stworzeniem produkcji zajmuje się studio 343 Industries, które zastąpiło na tym stanowisku zespół Bungie. Premiera Halo 4 jest przewidywana na koniec bieżącego roku.