Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2012, 11:03

autor: Muninn

Ukazał się oficjalny mod do StarCraft II: Wings of Libery - StarCraft Master

Blizzard wydał oficjalny mod do gry StarCraft II: Wings of Libery zatytułowany StarCraft Master. Modyfikacja zawiera 30 unikatowych, wymagających wyzwań, przeznaczonych dla zaawansowanych graczy.

Ukazała się oficjalna, stworzona przez Blizzard Entertainment modyfikacja, nazwana StarCraft Master. Mod jest przeznaczony dla tych posiadaczy StarCraft II: Wings of Liberty, którzy pragną przetestować swoją wiedzę i zdolności, a także szlifować umiejętności potrzebne do jak najefektywniejszej gry i jak najlepszego wykorzystania możliwości własnych jednostek.

Ukazał się oficjalny mod do StarCraft II: Wings of Libery - StarCraft Master - ilustracja #1

Twórcy nie ukrywają, że stawiane przed graczami zadania są trudne i wymagające (albo, używając określenia producentów, „piekielne”), więc mod kierowany jest przede wszystkim do weteranów, znających możliwości gry i umiejących szybko podejmować decyzje taktyczne. Producenci nie zamykają jednak furtki graczom, którzy nie posługują się biegle skrótami klawiszowymi i nie rozegrali setek bitew na Battle.necie – oni również, jeżeli nie zrażą się początkowymi trudnościami, będą mogli opanować do perfekcji grę w StarCrafta II. Jest to możliwe dzięki podpowiedziom i poradom, wyświetlającym się po naciśnięciu przycisku F12.

Ukazał się oficjalny mod do StarCraft II: Wings of Libery - StarCraft Master - ilustracja #2

Większość wyzwań, stojących przed graczami, pozwala na ćwiczenie umiejętności mikro-zarządzania (tj. wydawania właściwych rozkazów pojedynczym jednostkom, a nie ich grupom) podwładnymi i jak najlepszego wykorzystywania umiejętności poszczególnych „żołnierzy”. Twórcy wspominają o takich zadaniach, jak np. stawienie czoła przeważającym siłom wroga (które pokonać można tylko dzięki użyciu specjalnych cech poszczególnych jednostek), czy umiejętne zastosowanie określonej taktyki. Na graczy czeka 30 różnych wyzwań.

Ukazał się oficjalny mod do StarCraft II: Wings of Libery - StarCraft Master - ilustracja #3

W czasie gry w StarCraft Master możemy wybierać określone, odpowiadające nam zadania i poruszać się dowolnie pomiędzy nimi, więc gracz nie musi wykonywać ich wszystkich po kolei. Takie rozwiązanie sprawia, że bez żadnego problemu można zacząć od tych łatwiejszych lub przyjemniejszych misji, a trudniejsze (lub mniej ciekawe) zostawić sobie na inną porę.

Starcraft II: Wings of Liberty jest kontynuacją wydanej w 1998 roku gry StarCraft. Obydwie części są strategiami czasu rzeczywistego, których fabuła kręci się wokół konfliktów pomiędzy rasami Terran, Protossów i Zergów. Blizzard Entertainment, producent obydwu gier, planuje wydanie dwóch kolejnych produktów związanych z uniwersum StarCrafta: Heart of the Swarm (zapowiedziane na czerwiec 2012) i Legacy of the Void (premiera w 2013).