Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2012, 10:44

autor: Hed

Dust 514 będzie dostępny jako free to play na PlayStation 3

Firma CCP ujawniła, ze gra Dust 514 będzie dostępna w systemie free to play na konsoli PlayStation 3. To oznacza, że wszyscy zainteresowani ściągną ją bezpłatnie i będą mogli grać za darmo. Producent opowiedział też o wersji tytułu na PlayStation Vita, która będzie pomocniczą aplikacją.

Dust 514 będzie dostępny jako free to play na PlayStation 3 - ilustracja #1

Firma CCP potwierdziła w rozmowie z serwisem Eurogamer, że gra Dust 514 będzie dostępna w systemie free to play na konsoli PlayStation 3. Użytkownicy sprzętu ściągną ją za darmo i będą mogli bawić się bez uiszczania żadnych opłat. W produkcji pojawią się mikrotransakcje, ale zdaniem twórców nie wpłyną one na jakość rozgrywki i nie podzielą graczy. Ta strzelanka sieciowa będzie powiązana z popularnym tytułem MMO studia CCP – EVE Online.

Do tej pory wydawało się, że za Dust 514 będziemy musieli zapłacić niewielką kwotę. Brandon Laurino, przedstawiciel CCP i producent gry, wyjaśnił czemu zmieniono podejście. „Chcieliśmy jednoznacznie zaznaczyć, że to gra free to play” – powiedział deweloper w rozmowie z Eurogamerem. Jego zdaniem trzeba wyraźnie dać do zrozumienia graczom, że nie mamy do czynieni z tytułem, w którym trzeba zapłacić, aby wygrać lub w ogóle mieć szanse w walce.

Brandon Laurino przekonuje, że w grze nie znajdziemy płatnych dodatków dających nieuczciwą przewagę jednej osobie. W Dust 514 pojawi się więc model miktrotransakcji, w którym będziemy mogli zapłacić za dany przedmiot i mieć go od razu lub pograć trochę czasu i zdobyć go za darmo. Wbudowany sklep będzie oferował elementy wpływające na wygląd postaci i przyspieszające nabijanie punktów umiejętności, czy możliwość zmiany ustawień bohatera.

Laurino ujawnił, że CCP ma już setki przygotowanych przedmiotów, ale najprawdopodobniej nie ujawni ich wszystkich w dniu premiery. W samej grze pojawi się waluta Aurum, którą kupimy za prawdziwe pieniądze (w pakietach kosztujących od 10 do 100 dolarów). Będzie też opcja zarabiania i korzystania z kredytów (ISK), znanych z EVE Online. Podobno nie zrobimy jednak za nie zakupów we wbudowanym sklepie Dust 514.

Co ciekawe, CCP najwyraźniej nie zamierza podążać ścieżką wytyczoną przez Call of Duty i sprzedawać map multiplayer. Brandon Laurino przekonuje, że twórcy odtworzą w grze cały „wszechświat planet”. To oznacza, że możemy liczyć na tysiące różnych map – żaden sektor uniwersum nie będzie zablokowany dla graczy. Wiele zależy od tego, co uczestnicy zabawy wybudują na poszczególnych planetach – dopiero tu pojawią się pewne płatne elementy.

CCP wyjaśniło także, czym będzie wersja Dust 514 na konsolę PlayStation Vita. Otrzymamy aplikację pomocniczą dedykowaną grze, która pozwoli korzystać z wbudowanego sklepu, zmieniać ustawienia postaci i pojazdów oraz ustalać taktyki z innymi graczami. Autorzy szykują też parę funkcji bardziej rozrywkowych, ale jeszcze nie chcą o nich mówić. Nie wiadomo, czy program pojawi się w dniu premiery Dust 514, która powinna nastąpić jeszcze w tym roku.