Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2012, 10:29

autor: Kono

Data premiery Fable: The Journey ujawniona. Zapowiedziano nową grę z serii Fable

Fani serii Fable mają się z czego cieszyć - wiemy już, że gra Fable: The Journey zadebiutuje na początku września 2012 roku. Dowiedzieliśmy się również, że firma Lionhead Studios pracuje nad nowym projektem osadzonym w świecie Albionu.

Data premiery Fable: The Journey ujawniona. Zapowiedziano nową grę z serii Fable - ilustracja #1

Po dosyć długiej ciszy panującej w kwestii przyszłości marki Fable mamy kilka świeżych i interesujących wiadomości. Pierwsza z nich dotyczy daty premiery gry Fable: The Journey, a druga mówi o zupełnie nowej produkcji osadzonej w magicznym świecie Albionu stworzonym przez Petera Molyneux. Obydwa tytuły zadebiutują na Xboksie 360.

Na stronie Xbox.com opublikowano pięć nowych screenów z Fable: The Journey oraz ujawniono datę premiery gry. Nowy tytuł Petera Molyneux zadebiutuje w USA 4 września. Na Starym Kontynencie możemy się go spodziewać trzy dni później, czyli 7 września (w piątek). W Fable: The Journey będziemy mogli używać jedynie magii, weźmiemy udział w pościgach konnych i rozwiążemy kilka zagadek logicznych. Twórcy zapewnili też, że tytuł zaoferuje wsparcie dla chatu głosowego, list rankingowych oraz dodatków DLC.

Przypominamy, że Fable: The Journey to produkcja przygotowywana specjalnie z myślą o kontrolerze Kinect. Rozgrywka nie ma wiele wspólnego z poprzednimi odsłonami, choć ponownie przenosimy się do Albionu i walczymy z charakterystycznymi dla tego świata potworami. Molyneux zarzekał się, że gra nie będzie prostym „celowniczkiem” na szynach, choć pierwsza prezentacja na to wskazywała.

Jeśli chodzi o nowy projekt reprezentujący markę Fable, to będzie nim Fable Heroes. Gra przeznaczona jest raczej dla młodszych odbiorców i charakteryzuje się bardziej kreskówkową grafiką oraz świeżym podejściem do świata Fable. Tytuł zaoferuje rozgrywkę dla maksymalnie czterech graczy, którzy będą mogli współpracować lub konkurować ze sobą zarówno na wspólnej kanapie, jak i za pośrednictwem sieci. Mechanika gry ma być zbliżona do tytułów z gatunku hack’n’slash. Jako dzielni bohaterowie Albionu spotkamy na naszej drodze wielu przeciwników (zarówno nowych, jak i znanych z poprzednich odsłon Fable). Pokonani oponenci będą zostawiać złoto, za które odblokujemy ulepszenia, nowe postacie i przedmioty, które później będziemy mogli użyć w Fable: The Journey. Tytuł zaoferuje wsparcie dla list rankingowych i zostanie stworzony przez studio Lionhead.

Lionhead Studios to brytyjski zespół deweloperski założony przez doskonale znanego graczom Petera Molyneux. Pierwszą produkcją firmy był Black & White, czyli symulator boga, w którym naszym zadaniem było opiekowanie się wyznawcami, a także tresowanie inteligentnego chowańca. Aktualnie studio kojarzone jest głównie z marką Fable, nierozłącznie powiązaną z konsolami Microsoftu.